Cumhurbaşkanı Erdoğan cuma namazı çıkışı gazetecilere yaptığı açıklamada Boğaziçi Üniversitesi'ndeki eylemlerle ilgili sert ifadeler kullandı. Olaylarla ilgili öğrencileri suçlamadıklarını kaydeden Erdoğan, HDP'nin daveti üzerine Kadıköy'de gerçekleşen izinsiz gösteriyi hatırlattı. Bu gösteride başı çeken partilerden birinin de CHP olduğunu vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, gözaltına alınan kişilerin genel olarak terör örgütüyle iltisaklı ve irtibatlı olduğunun ortaya çıkarıldığını söyledi. Erdoğan, rektör olarak atadığı Prof. Dr. Melih Bulu'nun istifasını isteyen kişilerin, utanmasa kendisinin de Cumhurbaşkanlığından istifasını isteyeceklerini kaydetti.


"Cumhurbaşkanı'na gereken cevap sandıkta verilecek"


Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bu istifa açıklamasını CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu Twitter üzerinden değerlendirdi. Erdoğan'ın istifa etmesinin istemeyeceklerini kaydeden Kaftancıoğlu, bunun sebebinin kendisinin halk tarafından seçilmiş bir Cumhurbaşkanı olması olarak gösterdi.Buna rağmen Melih Bulu'nun Boğaziçi Üniversitesi'ne "siyasi bağlantılar ve amaçlar sayesinde" atanan tepeden inme biri olduğunu kaydeden Kaftancıoğlu, bu sebeple Melih Bulu'nun istifasını istediklerini aktardı. Kaftancıoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın görevden alınması için gereken zamanın 2023 yılındaki seçimler olduğunu dile getirdi.

Kadıköy'de gözaltına alınanların 58'i terör örgütleriyle bağlantılı!


Boğaziçi Üniversitesi'ne rektör olarak atanan Melih Bulu'ya getirilen en büyük eleştirilerden birinin, Bulu'nun 2015 yılında AK Parti'den İstanbul milletvekili aday adayı olarak gösterilmesi olduğu biliniyor. Sabah saatlerinde İstanbul Valiliğinden yapılan açıklamada, Kadıköy'de yapılan eylemlerde gözaltına alınan 65 kişiden 58'inin terör örgütleriyle bağlantılı olduğunun ortaya çıkarıldığı kaydedildi. Gösterilerde polisle arbede yaşayan bu kişilerin, DHKP-C ve MLKP gibi terör örgütlerinin düzenlediği gösterilere katıldığının belirlendiğine değinildi.