Tarımsal destek ödemeleri kapsamında bakandan gelen açıklama oldukça önemliydi. Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi, çiftçilerin alacağı ödemeye değindi. Peki destek paraları hesaba yattı mı? Çiftçi toplamda ne kadar destek parası alacak?

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçşi, yapmış olduğu açıklama ile önemli bir müjdeyi verdi. Son zamanlarda tarımsal üretimin değeri daha da fazla ortaya çıkıyor. Çünkü tüketilen pek çok gıdanın tahıl ile bağlantısı olması nedeniyle vatandaşlar da buna göre alımlarını gerçekleştiriyor. Ülkemiz de tam bir tarım cenneti. Bu yüzden devletin çiftçilere aylık ve yıllık olarak yaptığı bazı destekler mevcut. Tarımsal destek ödemeleri kapsamında güncel detayları paylaşıyoruz.

Tarımsal Destek Ödemeleri Hesapta!

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi, sosyal medya hesabı üzerinden açıklamasını yaptı. Gelen bilgi doğrultusunda Kirişçi, "Afet bölgesindeki çiftçimize 3,4 milyar TL, diğer illerdeki çiftçimize 10,4 milyar TL olmak üzere; Toplam 13,8 milyar TL destekleme ödemelerini bugün hesaplara aktarıyoruz. Her daim çiftçimizin yanında olmaya devam edeceğiz.” dedi.

İş Bankası'ndan Kolaylıkla Kredi: Sigortalılara Özel 10.000 TL Fırsatı! İş Bankası'ndan Kolaylıkla Kredi: Sigortalılara Özel 10.000 TL Fırsatı!

Depremden Etkilenen Çiftçilere Yardım!

Depremden etkilenen ve çiftçilikle uğraşan vatandaşlara da çeşitli avantajlar sunuluyor. Bankalar, çiftçilerin belirli kredi borçlarını kanıt göstermeksizin erteleme kararı aldı. Öte yandan 250 bin TL'den fazla olan borçlarda ise belge şartı ile kredi ödemeleri ertelenecek.