Çiftçilere sağlanan destek ödemelerinde bakanlıktan müjdeli haber geldi. Bakan Vahit Kirişçi, açıklamasında hesaplara ödemelerin yansıtıldığını belirtti. Peki ödemeler ne zaman hesaba geçecek? TC kimlik numaranıza göre ödeme tarihleri ve e-Devlet üzerinden sorgulama işlemi...

IBAN Numarasına Ödenecek, 100.000 TL'ye Kadar İsteyen Hemen Alacak! IBAN Numarasına Ödenecek, 100.000 TL'ye Kadar İsteyen Hemen Alacak!

Bakanlıktan gelen açıklama sonrası bir süredir beklenen ödemeler hesaplara aktarıldı. Yeni yılda da sosyal devlet anlayışı biraz daha yoğunlaşarak devam ediyor. Sosyal yardımlara ciddi oranda zamlar yapıldı. Öte yandan çiftçinin üretmeye devam etmesi adına da bazı destekler mevcut. Tarımsal destek ödemeleri hesaplara yatırıldı mı?

Bakan Vahit Kirişçi Duyurdu!

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi, yaptığı açıklamada  “972 milyon 333 bin TL’lik tarımsal destekleme ödemelerini bugün çiftçilerimizin hesaplarına aktarıyoruz.” ifadesine yer verdi. Bİnlerce çiftçinin yakından ilgilendiği destek ödemesine ilişkin güncel gelişmeler aktarılıyor. Gelen son bilgi ile birlikte kimler bu destekten faydalanacak ve ödeme tarihleri belli oldu mu?

Tarımsal Destek Ödemeleri Ne Zaman?

TC kimliğinizin son hanesine göre yapılacak ödemelerle birlikte merak edilenler de yanıt buluyor. Buna göre hazırlanan ödeme planında, TC'nin son hanesi 6-8 ve VKN numarası 1-3-5-6-7-8 olanlar 27 Ocak 2023 18.00'den itibaren ödemelerini almaya başlayacak. TC'nin son hanesi 0-2-4 olanlar ve 0-2-4 VKN numarasına sahip olanların ödemesi ise 3 Şubat 2023 tarihinden itibaren hesaplara aktarılıyor.

e-Devlet  Tarım Ödemesi Sorgulama

e-Devlet üzerinden Tarımsal Destek Ödeme sorgulama işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Bu sayede ödemenin hesaba yatırılıp yatırılmayacağı ve ne kadar ödeneceği konusunda detaylı bilgi elde edeceksiniz. Devletin sağladığı destekler bu bağlamda büyük dikkat çekiyor. Güncel detaylar ve çok daha fazlası için e-Devlet hesabınız üzerinden çiftçilere sunulan destekler için sorgulama ekranını kullanmanız mümkün.