Çiftçilere Şubat ayında ödenecek tarımsal destek parası hesaba yattı mı? Tarım ve Orman Bakanlığı bu ay çiftçiye ne kadar ödeyecek? Gübre ve mazot desteği kaç TL olarak ödenecek sorusu da yanıt bulacak.

Tarım ve Orman Bakanlığı'nın çiftçiye sağlamış olduğu tarımsal destek ödemesi, ilgi ile karşılanıyor. Mazot ve gübre ödemesinin yapıldığı çiftçiler, üretime daha fazla katkıda bulunabiliyor. Öte yandan geçtiğimiz ay ödenen destek paralarının bu ay hangi tarihte hesaplara yatırılacağı merak konusu oldu. Her ay milyonlarca TL destek parası verilmekte. Bunu değerlendirmekte olan çiftçilerin merakı da en kısa sürede giderilecek. Şubat 2023 paraları ne zaman ödenecek?

Tarımsal Destek Ödemeleri Ne Zaman Yatacak?

Tarımsal destek ödemeleriyle ilgili Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi'nin geçen ay yaptığı açıklama akıllara geliyor. Ocak ayı için  "972 milyon 333 bin liralık tarımsal destek ödemelerini bugün (27 Ocak) çiftçilerimizin hesaplarına aktarıyoruz. Hayırlı ve bereketli olsun."  ifadesini kullanmıştı. Şubat ayında ise henüz net bir tarih belirtilmiş değil. Ancak en kısa sürede resmi bir açıklama gelecektir.

ciftciye-mujde-90000-tl-kredi-odemesi-yapiliyor

Ziraat Bankası Açıklama Yaptı! Başvuru Yapan Emekliler İçin ve Çalışanlar İçin 100.000 TL Ödeme Ziraat Bankası Açıklama Yaptı! Başvuru Yapan Emekliler İçin ve Çalışanlar İçin 100.000 TL Ödeme

Çiftçiye Destek Sürüyor!

Binlerce çiftçiye, alanında çeşitli destek ödemeleri yapılmakta. Tarımsal destek paralarının yanı sıra farklı alanlarda da yardım paraları yatırılıyor. Çiftçiler şimdiden hesaplarını kontrol etmeye başladı. Ödemeler yatırılmaya başladığı vakit duyuru da yapılacaktır.