Çiftçiye sağlanan mazot ve gübre destek ödemelerinde güncel gelişmeler meydana geldi. Mayıs ayında çiftçiye kaç TL destek sağlandı? Tarım ve Orman Bakanlığı güncel ödemeler hakkında bilgi verdi.

Tarımda çiftçilere verilen değer her yıl daha da artıyor. Üretime katkı sağlanması maksadı ile destek paraları karşılıksız olarak hesaplara aktarılmakta. Bu bağlamda mazot ve gübre desteği başta olmak üzere pek çok sayıda destek türü karşımıza çıkıyor. İşte güncel olarak çiftçiye sağlanacak yardım ödemeleri ve detaylar yazımızda yerini aldı.

Çiftçiye Mazot ve Gübre Desteği Müjdesi!

Mazot ve gübre desteğini bir süredir bekleyen çiftçiler, sonunda müjdeli haberi aldı. Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi, yapmış olduğu duyuru ile birlikte aşağıdaki ifadelere yer verdi:

”5,5 milyar TL tarımsal destekleme ödemesini bugün çiftçilerimizin hesaplarına aktarıyoruz. Böylece 2023 yılında tarımsal destekleme bütçemiz 57,6 milyar TL’ye ulaşmıştır. Bugün ödeyeceğimiz 5,5 milyar TL destekleme ödemesiyle birlikte 2023 yılı desteklemelerimizin yüzde 56’lık kısmını oluşturan 32,4 milyar TL’yi çiftçilerimizin hesaplarına aktarmış oluyoruz.”

TC Kimlik Son Rakamları 0-2-4-6-8 Olanlar Dikkat! 90.000 TL'ye Kadar Ödeme Verilecek TC Kimlik Son Rakamları 0-2-4-6-8 Olanlar Dikkat! 90.000 TL'ye Kadar Ödeme Verilecek

vedatbilgin

Çiftçi Destek Ödemeleri 2023

Çiftçiye destek ödemeleri devam ediyor. Mazot ve gübre desteği başta olmak üzere sayısız destek parası hesaplara yatırılıyor. Mayıs ayı itibarıyla da ödemeler sürmektedir. Eğer çiftçi iseniz ve tarım desteklerinden faydalanmak istiyorsanız başvuruda bulunabilirsiniz. Güncel olarak merak edilen detaylar ve çok daha fazlası için Tarım ve Orman Bakanlığı'nın resmi internet sitesini de ziyaret edebilirsiniz. Aynı zamanda Bakan Vahit Kirişçi'nin sosyal medya hesabı üzerinden yapmış olduğu güncel paylaşımlar da çiftçileri yakından ilgilendiriyor.