Son dakika: Türkiye'ye getirilmek üzere Brezilya'dan uçağa binen Çiftlik Bank vurguncusu olarak tanınan Mehmet Aydın'dan ilk fotoğraf servis edildi.

Brezilya'dan uçağa bindirilen Tosuncuk lakaplı Çiftlik Bank  vurguncusu olarak tanınan  Mehmet Aydın'dan ilk fotoğraflar geldi. Tosuncuk'un bu akşam saatlerinde Türkiye'de olması planlanılıyor. Konsolosluğa giderek teslim olan Mehmet Aydın, Interpol polisleri  tarafından kaldığı yer ve üstü arandı. 

Kurucusu olduğu Çiftlik Bank  ile binlerce kişiye yüklü miktarda dolandıran tosuncuk,  vurgunun ardından Mart 2018'de yurtdışına kaçtı. 4'ü firari  olmak üzere 20 kişiyle birlikte yargılanan Çiftlik Bank vurguncusu, geçtiğimiz günlerde Brezilya'nın Sao Paulo kentinde bulunan Türk Konsolosluğu'na giderek teslim oldu. Tosuncuk lakaplı Mehmet Aydın'ın, Türkiye'ye getirileceği  ardından  dolandırıcılıktan dolayı, sorgulanıp tutuklanacağı belirtildi. İçişleri Bakanlığı Sözcüsü İsmail Çataklı,  Mehmet Aydın için açıklama yaptı.

22.30'da Türkiye'ye geldi

İçişleri Bakanlığı Sözcüsü İsmail Çataklı,  Çiftlik Bank vurguncusu  için açıklama yaptı.  Tosuncuk lakaplı Mehmet Aydın'ı taşıyan uçağın 09.50 sıralarında  Brezilya'dan yola çıktığını ve saat 22.30 sularında Türkiye'de olacağını söyledi.  İçişleri Bakanlığı sözcüsü Çataklı, " 1 Temmuz'da Brezilya'daki başkonsolosluğumuza başvurarak teslim olmuştu. Hemen irtibata geçildi. Interpol dairesinden bir ekip de Brezilya'ya gönderildi. Yerel prosedürler tamamlandıktan sonra arkadaşlarımız aldı. Bugün sabah 09.50 saatlerinde onu getirecek uçak hareket etti. Akşam 22.30'da Türkiye'de olacak." ifadelerini kullandı.

TC Kimlik Son Rakamları 0-2-4-6-8 Olanlar Dikkat! 90.000 TL'ye Kadar Ödeme Verilecek TC Kimlik Son Rakamları 0-2-4-6-8 Olanlar Dikkat! 90.000 TL'ye Kadar Ödeme Verilecek

İlk Görüntüler Geldi

Bir kaç gün önce Brezilya'nın Sao Paulo kentinde bulunan Türk Konsolosluğu'na giderek teslim olan Çiftlik Bank vurguncusu için İçişleri Bakanlığı Sözcüsü Çataklı açıklama yapmıştı, yapılan açıklamanın ardından, Türkiye'ye teslim edilmek için yola çıkan Tosuncuk'tan ilk fotoğraflar  sosyal medyada yayıldı. Ortaya çıkan görüntülerde ise, Türk yetkililerin Mehmet Aydın'ın üst aramasını yaptığı ve uçakta oturduğu anlar yer alıyor.