Konya'da, Gıda marketinde çekilmiş olan görüntüler sosyal medyada gündem konusu oldu.

Ziraat Bankası Açıklama Yaptı! Başvuru Yapan Emekliler İçin ve Çalışanlar İçin 100.000 TL Ödeme Ziraat Bankası Açıklama Yaptı! Başvuru Yapan Emekliler İçin ve Çalışanlar İçin 100.000 TL Ödeme

Bir şahsın şarküteri dolabının içine girerek çekmiş olduğu görüntü, hijyen kurallarına uymadığı için büyük tepkiye neden olmuştu. Gelen tepkiler  üzerine hesabındaki görüntüleri silen ardından görüntüleri silen İbrahim B. hakkında, "kamu sağlığını tehlikeye atma" gerekçesiyle cumhuriyet başsavcılığına suç duyurusunda bulunuldu. 

Bahsi geçen işletmeye idari para cezası uygulanırken ,  şarküteri dolabına giren İbrahim B. ise kendisini, "Çok pişmanım, böyle olacağını bilmiyordum. Girmemle çıkmam bir oldu. Cuma vakti olduğu için kimse de yoktu." ifadelerini kullanarak kendisini savundu.

Merkez Karatay ilçesinde bulunan ve halk arasında  "Kadınlar Pazarı" olarak  bilinen  Melike Hatun Çarşısı'nda,  Gıda marketinde, gıda soğutma ve şarküteri dolabına giren İbrahim B, " Konya, Adana'yı geçti" başlığı altında Havalar çok sıcak olduğu için dolaba  girdiğini  belirten,  görüntüsünü sosyal medya hesabı üzerinden paylaştı. İbrahim B.  tarafından paylaşılan görüntü büyük tepkilere yol açınca, hakkında, "kamu sağlığını tehlikeye atma" gerekçesiyle cumhuriyet başsavcılığına suç duyurusunda bulunuldu.

Para Cezası Kesildi  

Diğer yandan, İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Gıda Şube Müdürlüğü ekiplerince, videonun  çekilmiş  olduğu iş yerine denetim düzenlendi. Sosyal medyada paylaşılan görüntülerin hijyen kurallarına aykırı olduğu gerekçesiyle, 6 bin 77 lira idari para cezası uyguladı.

"Çok Pişmanım"

İbrahim B. (18) ise,  yapmış olduğu hareketi savunan ifadeler kullandı,  18 yaşındaki genç dolaptaki ürünlerin ambalajlı olduğunu öne sürerek, "Çok pişmanım, böyle olacağını bilmiyordum. Girmemle çıkmam bir oldu. Cuma vakti olduğu için kimse de yoktu." dedi.

İşletme sahibi Vedat Y’nin ise görüntüler çekildiği sırada şehir dışında olduğunu ve çekilen görüntüleri akşam saatlerinde gördüğünü açıkladı. İşletme sahibi ‘’ Arkadaşın sosyal medya fenomenliği bizi perişan etti."  ifadelerini kullanarak durumu açıkladı.