Coca Cola'dan gelecek zam kararıyla birlikte 1 litre kola 35 TL olabilir. Kola fiyatları aldı başını gitti. Mayıs ayında öyle bir zam yapılacak ki artık kola içmek lüks hale gelecek. İşte şirketin fiyat artırım kararına dair detaylar...

Coca Cola'nın Mayıs ayı içerisinde kola fiyatlarına zam yapmaya hazırlandığı iddia edildi. Bu gelişme çerçevesinde 1 litre ve 2,5 litre kolanın kaç TL'ye satılacağı soruluyor. Güncel olarak merak edilenleri sizlerle paylaşıyor olacağız. Kolaya yüksek oranda zam gelir ise artık lüks içecek kategorisine girebilir.

15 milyon 555 bin emekliye 100 bin TL ödeme verileceği açıklandı! Nakit ihtiyacı olan emekliler alabilecekler! 15 milyon 555 bin emekliye 100 bin TL ödeme verileceği açıklandı! Nakit ihtiyacı olan emekliler alabilecekler!

Kola Zam Sonrası Kaç TL Olacak?

Kolaya gelecek zamla birlikte 1 litre kolanın 30 TL'nin üzerinde olacağı ve hatta 35 TL'yi görebileceği iddia edildi. 2,5 litre kola ise ortalama 60 TL'den satışa sunulabilir. Bu nedenle büyük bekleyiş sürüyor. Eğer kola sevdalıları yüksek zamla karşılaşır ise yıllardır içmekte oldukları içecekten dahi vazgeçebilir. Ekonomik durumun gerektirdiği şekilde şirketlerin zam yaptığını biliyoruz. Alım gücünün daha da düşmesine neden olacak vbu zamla birlikte vatandaşların ne yapacağı merak ediliyor. 

cocacolaa

Farklı Marka Kolalar Öne Çıkabilir

Coca Cola gibi alanında hem daha pahalı hem de kaliteli bir kola markasının geri planda kalacağı, onun yerine marketlerde satılan ve ucuza mal edilen daha az kaliteli kola markalarının öne çıkabileceği belirtiliyor. Ancak Coca Cola'nın satış ve pazarlama stratejisinde değişiklik yaparak daha farklı hamlelere imza atması da olası gözüküyor. 

cola2