Rusya Ukrayna Savaşı ile ilgili Rusya'ya olan tepkiler devam ediyor. Son olarak Coca-Cola, Starbucks McDonald's Rusya'daki faaliyetlerini askıya alma kararı aldığını duyurdu.

Rusya'nın Ukrayna'yı işgal etmesi ile başlayan savaş ortamında boykot çağrıları da peş peşe gelmeye devam ediyor. Dünyada birçok firma Rusya'yı boykot etmeye başlarken 2 küresel dev olan McDonald's ve coca-Cola baskılar sonrasında Rusya'daki faaliyetlerini durdurma kararı aldı. McDonald's tarafından yapılan açıklamada Rusya'da aktif olarak faaliyet gösteren 850 civarındaki restoranın geçici olarak kapatıldı duyuruldu.

Vakıfbank bankamatik kartınıza ödeme! 20.000 TL'ye kadar acil para! Vakıfbank bankamatik kartınıza ödeme! 20.000 TL'ye kadar acil para!

Coca-cola ve Starbucks'ta askıya aldı

McDonald's aynı zamanda yaptığı açıklamada ülkedeki restoranlarda çalışan 62000 civarındaki çalışana maaşlarında ödenmeye devam edeceğini duyurdu. McDonald's’ın ardından coca-cola ve Starbucks da önemli açıklamalar yaptı. Coca-cola, salı gününden itibaren Rusya genelindeki tüm faaliyetlerini ve operasyonlarını duy durdurduğunu duyurdu. Coca-Cola, küresel gelirinin yüzde ikisini Rusya'dan elde ediyor. Rusya'da kepenk kapatan şirketler arasına Starbucks da girdi. Büyük çoğunluğu Moskova'da olmak üzere yüzden fazla kahve dükkanı olan Starbucks, bir süreliğine Rusya'da operasyonlarını durdurduğunu açıkladı.