Türkiye Cumhuriyeti Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı doğrultusundan pek çok kişiye farklı kategorilerde ödemeler yapıyor.

Şimdilerde ise çocuklu ailelere destek hizmeti sunuluyor. Çocuklu ailelere özel olarak hazırlanan destek ödemelerinden şahıslar avantajlı bir şekilde faydalanma olanaklarına erişiyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından PTT aracılığı ile ihtiyaç sahiplerine verilecek. İhtiyaç sahipleri destek ödemelerinin detayları ihtiyaç sahipleri tarafından araştırılıyor. Peki,  Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından sunulan yardımın detayları araştırılıyor. İşte merak edilen o detaylar! PTT vasıtası ile yapılan başvurulardan sonra 600 Türk lirası hesaplara yatıyor. Ancak bireylerin kampanyadan faydalanabilme amacı ile bu süreçte kesinlikle başvurularını gerçekleştirmeleri gerekiyor. Başvuru işlemlerinin sonrasında vatandaşlar 600 Türk lirası destek ödemesi alma imkanına erişiyor. Peki, Türkiye Cumhuriyeti Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından çocuklu ailelere özel olarak sağlanan destek ödemeleri ne kadar? Destek ödemesi başvurusu nereden yapılabilir? Destek ödemesini kimler yapabilir? İşte merak edilen o detaylar!

600 TL ÖDEME 

Geçtiğimiz gün yapılan açıklamaya göre Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından PTT aracılığı ile ihtiyaç sahiplerine verilecek.Tüm ebeveynler devlet tarafından hesaplarına yatırılan parayı, PTT şubeleri aracılığı ile düzenli olarak sorunsuzca alabiliyor. 2015 yılından itibaren kanunun yürürlüğe girmesi ile çocuklu ailelere devlet 600 Türk lirası destek ödemesi yapıyor. Türkiye Cumhuriyeti Devleti tarafından sağlanan imkanlar çerçevesinde birçok çocuklu aile destek kampanyalarından faydalanabilme imkanına erişiyor. Sosyal devlet ilkesi çerçevesinde gerçekleştirilen hizmetler kapsamında kişiler avantajlı bir hizmetten faydalanabiliyor. Ayrıca ödemeler çocuk sayısına göre bazı değişiklikler gösteriyor. Çocuk sayısı arttıkça alınan destek tutarı da doğru orantılı olarak artıyor.

Cumhurbaşkanı onayı ile 15 milyon emekliye 10000 TL ek ödeme verilecek Cumhurbaşkanı onayı ile 15 milyon emekliye 10000 TL ek ödeme verilecek

15 Mayıs 2015 tarihinden sonra doğum yapan bütün anneler destek imkanlarından hızlı ve kolay bir şekilde yararlanma imkanına sahip. Başvurular günümüzde e-devlet platformları üzerinden online bir şekilde gerçekleşiyor. Başvurunuzu kolay yoldan online olarak yapabilir ve sonrasında başvurunuzun olumlu sonuçlanmasının ardından paranızı PTT üzerinden çekebilirsiniz. Destek ödemesini kimler yapabilir? Merak edilen sorunun cevabı için haberimizin devamını okuyabilirsiniz.

ÖDEMELER ÇOCUK BAŞINA YAPILIYOR 

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yapılan kampanyanın detayları da gün yüzüne çıkmaya başladı. Bakanlık kampanya dahilinde ailelere çocuk başına ücret ödemesi gerçekleştiriyor. Durum böyle olunca her hanede kaç çocuk varsa ödemeler ona göre yapılıyor. Bakanlık ilk çocuk için 300 TL ödeme imkanı sunarken ikinci çocuk ise ebeveynlere 400 TL bandında yardım ödemesi gerçekleştiriyor. Üç çocuklu aileler ise 600 TL destek ödemesi yapılıyor.

Öncelikle annenin T.C. vatandaşı olması gerekiyor. Eğer anne T.C. vatandaşı değil ise eğer mavi kartı varsa anne yine kolaylıkla başvurularını yapabilir ve sorunsuz bir şekilde  ödemelerden faydalanabilir. Yardım başvurularında annenin bizzat giderek başvurusunu yapması gerekiyor. Ölü doğumlarda aileler destek ödemelerinden faydalanamaz.