Kaset ile tehdit edilen Cübbeli Ahmet yine "Suriye'den gelen selefiler Türkiye'de iç savaş çıkarmak için emir bekliyor" dedi ve devamını getirdi.

Cübbeli Ahmet olarak tanınan Ahmet Mahmut Ünlü, Habertürk TV’de Fatih Altaylı’nın sunduğu Teke Tek programına katılarak aldığı tehditler sonrası adeta gündeme damgasını vurdu.

Vehhabîlik konusunu gündeme getirerek dikkat çeken Cübbeli Ahmet “Suriye'den gelen selefiler Türkiye'de iç savaş çıkarmak için yurtdışından emir bekliyor. Önlem alınması lazım. Yöneticilerde vatan hainleri var. Onların bilgileri dahilinde bazı bölgelerde silah stokları olduğu biliniyor" diyerek önceki "silahlanma" iddialarını da yinelemiş oldu.

Cübbeli Ahmet Hoca dehşet veren açıklamalarına ise şöyle devam etti:

"Bizimkilerin maalesef öngörüleri yok. FETÖ meselesinde öyle oldu, Adnan meselesinde de öyle oldu. Öngörü maalesef bizim camiamızda yok.

"Dış güçlerin yönettiği bir kadro varsa diyalog olamaz. Bizimkilerin devamlı tavsiyesi, büyütmeyelim, abartmayalım. FETÖ meselesini ilk burada yaptık. Fatih Bey sağ olsun bizi çıkarmaya cesaret etti. O zaman FETÖ'cüler çok uğraştı. O güvenle çıktık Mahmut Efendi Hazretleri de 'Çık' dedi. Ertesi gün gittim, tebrik etti. Onun tasvibi olmasa cesaret edemezdim. İslami camianın tümü o zaman beni fitne ile suçladı. Bana yapmadıkları kalmadı.

Cilt Bakımı Sırları Cilt Bakımı Sırları

Mesele 25 senelik süreç. Bir Ali Kalkancı ile hükümet devirdiler. Ondan sonra bütün uyarılar haklı çıktı. FETÖ meselesi... Şimdi hükümetçi olan adamlar, 'Saptırıyor' diye telefonla bağlandı. 'Bu adamlar din hainidir, devlet sevicisi olamaz' diyordum. Dinde görüşlerine güvenilmeyen bir zihniyet size zarar verecek. Bunları alenen uyardım kaç defa. Darbe olana kadar bu tehlike sezilmedi. Yüzde 5 tehlike var deniyor. Bir kişi bile devletler arası olay çıkarır. Gizlileri var hala."

"TÜRKİYE'DE SELEFİLİK YAYILIYOR"

Son Dakika! Ankara'daki Gar Patlaması ile İlgili Valilik ve İçişleri Bakanlığı 400 bin TL Tazminata Mahkum Oldu - Dailymotion Video

"2000 dernek demişim ama ne 2000'i, az demişim. Adıyaman'da çay ocağı idi. Üç patlama burada oldu: Gar katliamı da buradan oldu, gümrük patlaması da buradan oldu. Çay, kahvehane, kitap dükkanı bunları topladığında 'Ne 2000'i' diye ben bunları açıkladım. Diyanet'in DEAŞ raporu var. Ondan sonra Türkiye'de Selefiliğin durumunu Hilmi Demir Hoca, ben sizin kanalda dinledim. 2020'de Selefiliğin nüfusa oranının 3.6'ya kadar yükseldiğini söylüyor. Bazı vilayetlerde yüzde 8-10. Bu vilayetlerdeki durum... Orada hangi hocanın da dinlendiği söyleniyor. Diyelim AK Parti'nin fazla olduğu yerde Nihat Hatipoğlu. Ben Türkiye ikinciliğini kaybetmemişim. Konya, Adıyaman... 10 vilayet ismi veriliyor bu raporda. Yüzde 8-10 ne demek biliyor musunuz? Ben burada sokağa çıktığım zaman yüz kişiden 8'i, 10'u benim kanımı, canımı, karımı helal sayıyor. yani beni gavur sayıyor. Bundan büyük nasıl tehdit olacak?"

"Suriyeli Müslümanlardan göç edenler hoca değil. Çocukları burada büyüyorlar. Bunlara Şam Uleması Birliği Başkanı hocamız, devlet de o zatı tanıyor. Bu zat bana bir mesaj attı, 'Osman Hamis Vehhabîdir, konuşturuluyor' diye. Sonra bir de yanına resim koymuş. Bin Abdülvahab'ın kitabı tercüme edilmiş, Türklere dağıtılıyor. Zaten Arapça TIR TIR geliyor. Selefi bildiriler... Esenyurt, Başakşehir kopmuş gidiyor. Arapların gençliği bunların videolarını izliyor"

"Maturidiler biziz. Cumhuriyet'in ilk kuruluşunda da Diyanet Maturidi, Hanefi mezhebi üzerine kurulmuştur. Verilen eserlerde Maturidi, Hanefi gözetilmiştir. Birliğin böyle kurulacağını, kendi imanı olmasa da, kurucu kadro görmüştür"

"Araplar fitilini alevliyor. Adam çocuğunu yetiştiriyor. Türklerdeki mevzu ne? Türk Selefiler 18 ayet bilir, onun dışına çıkamaz. Arap zaten burada radikallik yapamıyor, Türk yapıyor. Arap takiye yapıyor. Arap nüfusu da kalabalıklaştı. Bunlar ne diyor? Şefaat istemek şirk, evliya ziyareti şirk, tarikata girmek şirk... Türk Selefileri internetlerde, dergilerinde 'Askere gidilmez' diyor, 'Rey verilmez' diyor. Bize telefon geliyor 'Oğlum IŞİD'e gitti', 'Kızım yemeğimi yemiyor, siz müşriksiniz diye' diyor."

"İÇ SAVAŞ İÇİN BKELİYORLAR, GİZLEDİKLERİ SİLAHLARI VAR"

Ankara patlamasının sembol ismi: Kürt'ün hayali bu değil

"Bunlar girdikleri her yerde savaş çıkarmıştır. Türkler'de şu an Selefilik yüzde 3.6 ve ilerliyor. Birçok aile yıkıldı, birçok karı koca birbirine kafir diyerek ayrıldı. İsrail'den fonlanan cami grubu, Suudi, BAE bir arada. Türk-Kürt başaramadılar, Alevi-Sünni başaramadılar ama din işi başka işe benzemez. 'Kafir, öldürmen lazım' diyor. Alt taban oluşunca dış güçler kıvama geldiğini gördüğü zaman oradan bir sıçrama yapar. Bunların gizli yerlerde silahları var. Kendi basılacakları hücre evinde bulundurmuyorlar. Kimlere ne zaman dağıtıldıkları belli. Şu anda Türkiye'deki radikal Selefi gruplar son derece tehlikelidir"

"KASET KONUSU BELALTI DEĞİL"

"O video bir haftadır duruyor. Bir hafta evvel gördüğümde cevap vermedim, Ustaosmanoğlu soyadı töhmet altında kalmasın diye. Ama ne zamanki bu kaset şantajı diye yazıldı, o zaman cevap verdim. Iraklı Şeyh Seyyid Muhammed Accan el Hadid çekmiş. Bundan 12-13 sene evvel ben Accan ile görüşürken... Kaset konusu belaltı değil"

Müritleri Gün Geçtikçe Artan Selefilik Akımı Tam Olarak Nedir? - Ekşi Şeyler