Cuma Mesajları. Resimli Cuma Mesajları! Kısa ve Öz Cuma mesajları gönder! Sevdiklerinize en güzel cuma mesajları, resimleri sizlerle.

Cuma Mesajları. Resimli Cuma Mesajları! Kısa ve Öz Cuma mesajları gönder! Sevdiklerinize en güzel cuma mesajları, resimleri sizlerle. Cuma Mesajları neler? En güzel cuma mesajı gönder! 2020 Cuma mesajları sizlerle. 18 Aralık 2020 cuma gününe özel resimli, anlamlı kısa ve öz cuma mesajları!

Cuma Mesajları Kısa ve Öz!

Sevdiklerinizle paylaşacağınız Cuma mesajları gönül köprülerinin kurulmasını sağlar. En güzel Cuma mesajlarını sizler için hazırladık. Resimli Cuma mesajlarıyla sevdiklerinizi ibadete ve duaya davet edebilirsiniz. Gerek WhatsApp gerekse Instagram veya Facebook hatta kısa mesaj(SMS) üzerinden dilediğiniz gibi paylaşabilirsiniz.

İster resimli cuma mesajları olsun isterse sadece metin. Hayırlı Cumalar mesajlarını sizler için derledik Cuma'nın önemi ve fazileti! İslam alemi açısından Cuma günleri, haftanın en mübarek günü kabul edilmektedir. Müslümanlar birbirlerinin Cumalarını kutlar, dualarının kabul olması temennisinde bulunur. Son yıllarda teknolojinin ilerlemesiyle birlikte kişiler arası iletişim daha hızlı ve kolay sağlanmaktadır. Bu sayede, müminler birbirlerine en güzel Cuma mesajlarını ulaştırabilir. İslam dininde ibadetler kadar, Müslümanlar arasındaki ilişkiler ve birbirlerine karşı olan davranışları da önemli bir yer tutmaktadır. Ümmeti Muhammed, Peygamber efendimize layık bir Müslüman olabilmek için iyilik, ahlak ve güzellikleri kalbinde taşımalı, hareketlerine yansıtmalıdır. Mübarek Cuma günlerinde birbirini ibadete teşvik edecek paylaşımlar içerisinde olmalıdır.

En anlamlı Cuma günü mesajı, sevdiklerinizin kalbindeki Allah aşkını besleyecek özelliklere sahip olandır. Ümmetin dualarının arşa yükseldiği bu mübarek günde, sevdiklerinize resimli Cuma mesajları gönderebilirsiniz. Duaların ve hadisi şeriflerin yer alacağı Cuma mesajları sayesinde birbirinizin dualarında yer alabilirsiniz. Mevlana’nın söylediği gibi ‘’Yaratılanı, yaratandan ötürü sevme’’ düsturu etrafında birleşen ümmet, Cuma günlerini en güzel şekilde değerlendirmelidir. Namaz kılınmalı, Kur-an okunmalı, mümkünse oruç tutulmalı ve insan ilişkilerinde özenli davranılmalıdır.

Büyüklere saygı, küçüklere sevgi gösterilmelidir. Cuma mesajları göndererek uzaktaki yakınlarınızla aranızda gönül bağı kurabilirsiniz. Dualarda buluşan Müslümanlar, huzuru ve mutluluğu birlikte yakalar.
Cuma mesajlarında günün anlam ve önemine vurgu yapan içeriklere yer verilmesi gerekmektedir. Bir müminin hayır duasında yer almanın huzurunu yaşayabilmeniz için resimli Cuma mesajları göndermeniz kafi olacaktır.

Peygamber efendimiz hadisi şerifinde ‘’Ben, beni seven ümmetimi almadan Cennete gitmem’’ diye buyurmuştur. O’nun güzel ahlakı ve iyilik dolu kalbini örnek olması gereken ümmet, birbirine hoşgörü ve sevgiyle yaklaşmalıdır.

18 Aralık 2020 Cuma mesajları!Cuma namazına yetişen kimseye bin şehid sevabı verilir.

Allah"ım! İnancımızdan ötürü bizi zillete düşürmeye gayret edenlere fırsat verme. Bizleri İslam yolundan ayırma. (amin) Hayırlı Nurlu Cumalar.

Günler bize dostların güzelliğiyle, geceler onların dualarıyla mübarek oluyor. Umudumuz dostların hediyesi, duamızsa sizlerin sevgisi. Cumanız mübarek olsun…

Hayatın şereflisini, rızkın bereketlisini, vücudun sıhhatlisini, ahlakın faziletlisini, evladın edeplisini, nasip eyle ya Rabbim. Hayırlı Cumalar dilerim.

Cuma günü kırk defa salevat getirenin kırk yıllık günahını Allahü teâlâ affederCuma günleri,duanın kabul olacağı bir an vardır. Cuma"nın gündüzü,gecesinden daha kıymetlidir Allah Cumamızı ve ettiğimiz duaları kabul etsin inşallah.

Allahü teâlâ, Cuma günü ölen mümine kabirde azap etmez

Ya Rabbi! Gönlümün tesbihine umut boncukları dizdim tane tane. Her bir çekişte “AF" diyerek sığındım rahmetine. Hayırlı Cumalar.

ELLERİNİZ AÇIK ,KALBİNİZ SEVGİ DOLU OLSUN GÖZLERİNİZDE İKİ DAMLA YAŞ OLSUN SAĞNAK SAĞNAK YAĞAN RAHMET DERGAHINDAN BİR DAMLA DA SİZE NASİP OLSUN KARDEŞLİĞİN EN GÜZELİ DUADIR KARDEŞLER DUALARINIZ KARDEŞLERİNİZ İÇİN OLSUN CUMANIZ GİBİ BÜTÜN GÜNLERİNİZ RAHMET OLSUN

Melekler daima duacınız olsun. Yüreğiniz ferah, ilhamınız bol olsun. Sevgili peygamberimiz, şefaatçimiz olsun. Cumamız mübarek olsun.

Mübarek Cuma günü yapılacak ibadetlere, diğer günlerde yapılanların, en az iki katı verilmektedir. Buna karşılık ise ,Cuma günü yapılan günahlar da iki kat yazılmaktadır. Cuma gününü en hayırlısı ile geçirmek dileğiyle cumanız mübarek olsun.Ya Rabbi! Sesimizi duyansın, hallerimizi bilensin. Açtık gönlümüzü sana, sen imdat eyle, sen affeyle, sen yollarımızı hayır eyle.

Cuma gecesi iki rekât namaz kılıp her rekâtında bir Fatiha ve yetmiş İhlâs okuyarak selâmdan sonra yetmiş kere istiğfar okuyan, Allahü teâlâya yemin ederim ki ümmetimin [imanlı olanlardan] hepsi büyük günah işleyerek ölse, bu namazı kılan, onlara şefaat eder, Allahü teâlâ da onun şefaati ile [Müslümanların] hepsini Cennete koyar.

Ey Rabbimiz! Bu gün edeceğimiz dualarımızı kabul et ve bizi Makam-ı Mahmud"a komşu olmaya mazhar olanlardan eyle. Hayırlı Cumalar.

Her kim Cumaya gelip cemaatin omuzlarına basarak ilerlerse Kıyamette o kimseden Cehenneme giden bir köprü yapılır. Halk onun üzerinden geçerler.

ALLAH'ım! Bizleri rahmetinin o engin lütfuyla bağışla, bize merhamet et. Bize hidayet ver ve sırat-ı müstakimden ayırma. Hayırlı Cumalar.

Kim, Cuma günü gusleder, güzel elbiselerini giyer, güzel koku sürünür, mescide gelip cemaatin omuzlarına basmadan oturursa, bir haftalık günahları affolur.Allah"ın nuruyla, ümmetini selamlayan gül yüzlü nur Peygamberin (sav) şefaatı üzerinize olsun. Hayırlı Cumalar.

Rabbim, yarar getirmeyen bilgiden, korkmayan kalpten, duyulmayan duadan, doymak bilmeyen nefisten, açlıktan ki o kötü bir arkadaştır hıyanettenki o ne kötü sırdaştır tembellikten, korkaklıktan, cimrilikten, kocamaktan, ezel-i ömre döndürülmekten, Deccal fitnesinden kötülüğünden, kabir azabından, hayatın ve ölümün fitnesinden Sana sığınırım.

Güzel bir abdest alıp Cumaya gelerek sessizce hutbe dinleyenin, bir önceki Cumadan bu Cumaya ve üç gün sonrasına kadar, yani toplam on günlük günahı affolur.

Ya Rabbi! Sana açılan elleri, sana yönelen gönülleri, sana bükülen boyunları, sana yalvaran dilleri, ne olur boş çevirme, amin. Hayırlı nurlu cumalar.

Ey insanlar! gaflet uykusundan uyanın!bekliyor bizi bu dehşeti günler… tevbe edin kardeşler… ALLAH BELKİ AFFEDER..hayırlı cumalar

Ya Rabbim! Bu mübarek cuma günün yüzüsuyu hürmetine biz aciz kulların ne derdi varsa, ne sıkıntısı varsa; dertlilere deva, hastalara şifa, borçlu kullarına edalar nasip et Ya Rabbim. Biz kulların dualarını kabul et. Amin. Hayırlı nurlu cumalar.Tüm din kardeşlerimin cuması mübarek olsun ALLAH herkeze şifa versin en güzel gününüz gülümsemelerle bitsin iyi günler

Ey rabbim! İstemeden verdiklerine bakınca istediklerimizi vereceğine inanarak; duasını beklediğimizi hayırlara ulaştırmamanı diliyorum. Hayırlı cumalar!

Cuma günü bir defa İhlas-ı şerif okuyan, Kadir gecesini idrak etmiş gibi olur.

Kalbimiz imana, gönlümüz islama, dilimiz Kur"ana, kulağımız ezana, gözümüz nura, evimiz huzurlu ve neşeli olsun. Amin. Hayırlı Cumalar.

Cuma, dünyada ve Cennette müminlerin bayramıdır.BU DÜNYA FANİ SAKIN GÜVENME,GİDEN GELMEZ,GELEN DURMAZ,ALLAH SEVGİSİ GÖNÜLDEN ÇIKMAZ,GÖNLÜNÜZ İMAN CENNET MEKANINIZ OLSUN,HAYIRLI CUMALAR ARKADAŞLAR….

Cuma günlerinde öyle bir an vardır ki, müminin o anda ettiği dua reddedilmez.

Bütün güzeliklerin kilidini kendinde bulunduran “Rabbim" Hakkımızda en hayırlı kilitleri aç… Amin. Cumamız bayram tadında olsun insaALLAH…

Ey Rabbim! Dinimizden dolayı bizi zillete düşürmeye çaba sarf edenlere fırsat verme. Bizleri İslamın yolundan ayırma. Amin..Hayırlı cumalar

Ben, beni seven ümmetimi almadan cennete girmem. " Diyen Sevgilinin (S.A.V) ümmeti olmanın hakkını verebilmek duası ile Hayırlı Cumalar.

Birgün dünyaya ait bir derdin olursa Rabbine dönüp benim büyük bir derdim var deme, derdine dönüp benim büyük bir RABBİM var de.. HAYIRLI CUMALAR

Bildirdiğin ve gizlediğin tüm isimlerini ve Kur"an-ı Kerim"i, kalbimizin baharı, gönlümüzün nuru, sıkıntımızın ilacı yap Hayırlı Cumalar

Cumamız mübarek dualarımız ve töbelerimiz kabul olsun. Selamların en güzeli sizlerin üzerine olsun . Allah Cumanızı kabul ve mübarek eylesin…Ey Allahım! Yaptığımız işlerde muvaffakiyetler ihsan et bizlere. Kötü yollara geçenleri gittikleri yoldan geri çevir. Evlerimize mutluluk ihsan eyle. Taşımakta zorlanacağımız yüklerle bizleri sınavdan geçirme. Darda ve muhtaç koyma. Amin.

Ömrüne ömür katılsın, Gönlüne meltem saçılsın. Bu mübarek günde melekler dört yanını sarsın…Derdine derman, gönlüne iman dolsun..! Hayırlı Cumalar.

Mevlana diyor ki; Dua edecek güzel bir gönlün yoksa, güzel yürekli insanlardan dua iste. Hayırlı Cumalar!

Rabbim! Gönlümün tesbihine umut boncukları dizdin tane tane. Her çekişte AFF diyorum ve sığınıyorum Rahmetine. Sen affedicisin affetmeyi seversin. Bizleri de AFF Eyle! Dua İle Hayırlı Cumalar…

Rablerinde korkanlarda boluk boluk Cennete sevk edilmektedir. Nihayet oraya vardıklarında kapıları açılır ve bekçileri onlara: Selam sizlere ne hoşsunuz; ebedi olarak içinde kalmak üzere haydi girin oraya derler. Hayırlı Cumalar.Allah'ın Selamı Rahmeti, Bereketi üzerimize olsun! Günümüz aydın Cumamız Mübarek Olsun! Hayırlı Cumalar.

Gökten ne yağdıda yer kabul etmedi. Toprağa ne ekildi de bitmedi. Bu dünya'ya kim geldi de gitmedi. Hangi dert hangi sıkıntı bitmedi. Allah'ın rahmeti, mağfireti kime yetmedi. Kim Allah dedi de O yetişmedi. Kim gizli gizli yalvardı da O işitmedi. Kim Rabbim dedi de O buyur kulum demedi. Rabbimizin buyur kulum hitabıyla müşerref olanlardan olmamız dileğiyle…Hayırlı Cumalar!

Selamun Aleykum " Eğer Din, Ölümden önce bir işe yaramazsa, Ölümden sonra hiçbir işe yaramayacaktır " Hayırlı Cumalar!

Allah'tan bir dua gibiPeygamber'den bir amağan gibi sevabınız bol olsun! Hayırlı Cumalar…

Öyle bir dua et ki; günahın tövbenin büyüklüğünden ağlasın…Şeytandan yaradana sığınki sefsin seni değil; sen nefsini yakasın ~ Hayırlı Cumalar ~

Biz ne biliriz ki Cuma nedir? Cuma'yı kılarken Sahabe-i Kiramın sevinçten gözleri dolardı ve korkudan tir tir titrerdi ama öyle bir korkuyduki bu bir daha ki Cuma'da olmamanın korkusuydu. Biz ne biliriz Cuma günlericami önlerinde meleklerin beklediğini ve cumaya gelenlerin isimlerini gümüş kalemlerle defterlere yazdığını…Her Müslümanın amel defterlerinini gümüş kalemlerle yazılması dileğiyle Hayırlı Cumalar…

2020 Cuma mesajlarını sizler için hazırladık. Herkes tarafından çok fazla kullanılmayan ancak güzel olan Cuma mesajlarını haberimizden bulabilirsiniz. Mübarek Cuma gününde yapılan ibadetlerin yanında duaların da önemi büyüktür. Sizler de Cuma mesajlarını göndererek dualarda yer almak istiyorsanız haberimizi inceleyebilirsiniz.