Çiftçinin üretimine katkı sağlamak maksadı ile 250 bin TL'lik kredi paketinin verileceği açıklandı. Çiftçi Destek Kredisi faiz oranı düşük tutulacak. 36 ay vadeli kredi paketi, bizzat Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklandı. İşte çiftçi destek kredisinde başvuru şartları ve detaylar...

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yaptığı son açıklama ile önemli bir müjde verdi. Çiftçiye sağlanacak destekler hakkında konuşurken, kredi paketinden de söz etti. Yıllık faizi oldukça düşük olan bu kredi, çiftçilerin üretim sağlayabilmeleri adına büyük önem taşıyor. İhtiyaç doğrultusunda bu krediden faydalanabileceği belirtilmekte.

Çiftçiye Destekler Tükenmiyor

Çiftçilere son yıllarda sağlanan desteklerle birlikte üretimin ciddi oranda arttığı ortaya çıktı. 2023 yılında da çiftçi destekleri durmadan devam ediyor. Çiftçi Destek Kredisi'ne dair detaylar paylaşıldı. 250 bin TL'lik kredi için yıllık faiz oranı yüzde kaç olacak?

Cumhurbaşkanı onayı ile 15 milyon emekliye 10000 TL ek ödeme verilecek Cumhurbaşkanı onayı ile 15 milyon emekliye 10000 TL ek ödeme verilecek

Yıllık %9,75 Faiz Oranlı Kredi

Çiftçiye destek sağlanması adına yıllık faiz oranı %9,75 tutulan kredide vade sayısı ise 36 ay olarak açıklandı.  Üstelik Tarımsal KOBİ Kredisi'nde de üst limit artırıldı. 15 milyon TL'lik kredi üst limitiyle birlikte yıllık faiz oranı devlet tarafından ödenen kısmının dışında %4,75 olarak belirlendi. 60 ay vadeli krediden çiftçi faydalanabilecek.

2023 Yılında Destekler Sürecek

Çiftçinin üretim sağlaması adına yapılacak destekler 2023 yılında da devam edecek. Hibe destek programları ve düşük faizli kredi paketleri ile çiftçinin üretimi için yardımlar devam ediyor. Eğer bu yardımlardan faydalanmak isterseniz müracaat edebilirsiniz.