Milyonlarca memur ve emeklinin gözü Ocak 2023 yılında yapılacak olan zamlara çevrilmiş durumda. Bu anlamda Cumhurbaşkanı açıklama yaptı.

Böylesi beklenmiyordu... Cumhurbaşkanı Erdoğan az evvel 2023 yılı zamlı maaşlarını açıkladı! Emekli Sandığı çalışanı memur ve memur emeklileri ile dul ve yetimleri 2022 yılı son artışını iki ay evvel aldılar. Ancak günlük ürün fiyatlarının artışları yeni maaş artışlarının ferahlatıcı etkisini iki ayda yok etti. Bu etkinin yeniden oluşması için yeni açıklamalar gelmeye devam ediyor.

Yeni yılda emeklilerde ve memurlarda memnuniyet oluşturacak maaş zammı konusunda yapılan açıklamaların bir an önce uygulanması isteniyor. Yeni yılda zamlı maaş almak isteyenler bu konuda yapılan açıklamalara odaklanmış durumda.

PTT'den emeklilere ek ödeme! PTT emekli maaşlarını alanlara 10 bin TL verecek! PTT'den emeklilere ek ödeme! PTT emekli maaşlarını alanlara 10 bin TL verecek!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan​​​​​​​ Açıkladı! Ne Kadar Artış Olacak?

Son açıklamalardan biri de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılmıştır. Cumhurbaşkanı dünya çapında krizin bir yansımasının da ülkemizde yaşandığı belirtilmiştir. Bu yüzden sıkıntılar yaşandığına değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan bu sıkıntılarla başa çıkmak için gerekli her düzenlemenin ve ücret artışının yapılacağını belirtmiştir.

Oluşan refah azalmasının azaltılması ve önlenmesi için gerekli olan her şey yapılmaktadır diyen Cumhurbaşkanı, bu konuda Sosyal Güvenlik Kurumlarının harekete geçtiğinin sinyallerini vermiştir.

Ciddi miktarlarda artışlar olması beklenmektedir. Yüzde on beş oranındaki enflasyon artışının maaşlara ekleneceği belli olmuştur.

ilan365.net özel haber