Emeklileri rahatlatacak nakit desteği müjdesi Cumhurbaşkanlığından geldi! Emekliler amacıyla son günlerde ön plana çıkan çok sayıda mühim açıklama ye alıyor. Herkese 15.500 TL para yatacak! İşte haberimizin detayları

Cumhurbaşkanı Erdoğan biraz önce duyurdu! Herkese 15.500 TL para yatacak! Son açıklama ise bizzat Cumhurbaşkanı doğrultusundan canlı yayında yapıldı. Üstelik rastgele bir fark ve sınırlama olmadan herkes bu müjdeden faydalanacak. Çifte ödeme kapsamında verilebilecek oran iki aşamada verilebilecek. Toplam verdiği oran ise 15.500 TL olacak.  Bu parayı almak amacıyla yalnızca müracaat yapılması yeterli olacak. Böylece hem emeklilerin hem de dar gelirli olan vatandaşların desteklenmesi hedefleniyor. Düzenlemenin ne vakit döneme gireceğiyse merak konusu! Detayları haberimizde verdik. 

Herkese 15.500 TL para yatacak!

Cumhurbaşkanı doğrultusundan oluşturulan açıklama ardından gözler ödeme almak amacıyla aranan şartlara çevrildi. Öncelik ile bu ödeme yalnızca kamu bankaları doğrultusundan yapılacak. Dolayısıyla müracaat yapan bireyin emekli maaşını rastgele bir kamu bankası vasıtasıyla alması gerekecek. 

Hastaneler İçin İş İlanı: Ambulans Çalışanı ve İlk Yardım Bilen Sağlık Teknikeri Aranıyor! Hastaneler İçin İş İlanı: Ambulans Çalışanı ve İlk Yardım Bilen Sağlık Teknikeri Aranıyor!

Ödemesini özel bankalardan faydalanan kişiler promosyon parasından faydalanamayacak. Vatandaşlara bu başlık altında verdiği destek ise iki değişik seçenekten oluşacak. Verilen promosyon desteğine ek alarak isteyenlere nakit avans desteği de sağlanacak. Nakit avans desteği alanlar, aldıkları parayı vadeli ve makul faiz oranları ile geri verilecek. Promosyon desteğinden faydalanmak isteyenlerin ise 3 sene süre ile maaşlarını seçtikleri kamu bankasından almayı garanti etmeleri gerekecek.

Verilecek destek ve promosyonların alınabilmesi amacıyla müracaat koşulu aranacak. Fakat bu müracaatlar son derece basit ve süratli bir şekilde yapılabilecek. Aynı şekilde neticelenme adımı da son derece süratli olacak. Başvurunun yapılması amacıyla yurttaşların illa banka şubelerine gitmeleri istenmeyecek. İnternet bankacılığı kullanan yurttaşların bu şekilde müracaat yapabilmeleri de olası duruma getirilecek. 

Online müracaat nakit avans desteği içersinde geçerli olacak. Başvuru araştırma işleminden sonra netice ne olursa olsun vatandaşa bildirilecek. Onaylama yapıldığı takdirde de vatandaşa alakalı banka hesabına anında para yatırılacak. Böylece para anında kullanıma hazır duruma gelecek. Hesaba aktarılan para istenilen her yerden ve istenilen her vakitte ATM‘ler vasıtasıyla da çekilebilecek.