Cumhurbaşkanı canlı yayın sırasında vatandaşlara destek olun alacağından ve nakit problemi yaşayanlara 40.000 TL ödeme yapılacağından bahsetti. Ödeme yapılacak kişiler esnaflar, emekliler ya da çalışan kişiler olacaktır. Peki, hangi bankalar ödeme yapacak? Dahası ödeme kriterleri nasıl? İşte ve benzeri sorulara dair ayrıntıların tamamı!

Cumhurbaşkanı Erdoğan canlı yayında açıkladı! İhtiyacı olanlara 40.000 TL ödeme geliyor! Kamu bankalarının nakit ihtiyacı bulunan kişilere onay vereceğini açıkladı. Bu ödeme sayesinde kişiler isterlerse bankaya olan borçlarını kapatabilecek isterlerse de acil ihtiyaçları için kullanabileceklerdir. Vakıfbank, Halk Bankası ve Ziraat Bankası 40.000 TL ihtiyaç ödemesi yapacak olan bankalar arasındadır.

Ziraat Bankası

Nakit kredi başvurusunu yapmak isteyen kişiler Ziraat Bankası'nın en yakın şubelerine gidebilirler. Devlet destekli kredi başvurusuna gelir belgeleri ve kimlik kartlarıyla kolay bir şekilde başvuru yapabilirler. Ziraat Bankası çalışan vatandaşlara maaş aldıkları ve emekli olan vatandaşlara maaş aldıkları halde düşük faiz oranı ile kredi imkânı tanıyacaktır. 40 bin TL'ye kadar olan nakit limiti 36 aya varan vade seçenekleri sunuyor. Kredi onaylandığı gün kullanıma başlanabilir.

Vakıfbank

Vakıfbank’a ait hesabınız varsa banka üzerinden kolay bir şekilde ihtiyaç kredisi alabilirsiniz. İhtiyaç kredinin onaylandığında nakit para hemen hesabınıza yatacaktır. Ödemeleri ise 90 gün erteleme yaparak ödeyebilirsiniz. Emekli kişiler ise bu krediyi kullanabilmek için emekli maaşlarını Vakıfbank aracılığı ile alıyor olmalıdır. İnternet şubesi, mobil uygulama veya banka şubelerinden temsilci aracılığı ile başvuru dakikalar içerisinde yapılabilir. 36 ay vade ve düşük faiz avantajları toplam geri ödeme miktarının da az olmasına etki ediyor.

Tüm kadınlara bu destek yatıyor! 4.000 TL için e-Devlet'ten başvurulacak! Tüm kadınlara bu destek yatıyor! 4.000 TL için e-Devlet'ten başvurulacak!

Halkbank

Halkbank bir kamu bankasıdır. İnternet şubesi üzerinden hem de banka şubesi üzerinden işlem yaparak 40.000 TL ödemeye sahip olabilirsiniz. Çok kısa süre içerisinde ihtiyaç kredinizin onaylanıp onaylanmadığını öğrenebilirsiniz. Kredi ihtiyacınız onaylandığı takdirde gün içerisinde hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Kredi onayınız için son işyerinizde bulunan sigorta prim günleriniz dikkate alınacaktır. En son çalıştığı yerde 6 aydır çalışıyor olan kişiler banka üzerinden nakit ihtiyaçlarını karşılamak için başvuru yapabilirler. Böylece nakit ihtiyacının pratik bir şekilde karşılanması mümkün oluyor.