Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Birleşik Arap Emirlikleri’nde yaptığı ziyaretler sonrası Türkiye'ye geri dönerken uçakta gazetecilerin sorularına yanıt verdi. Elektrik doğalgaz faturaları ile ilgili net konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “düşecek başka yolu yok” dedi.

İş Sözleşmesi İmzalandı En Düşük Maaş 30 Bin TL Oldu! Yeni Ödemeler Hesaplara Yatmaya Başladı! İş Sözleşmesi İmzalandı En Düşük Maaş 30 Bin TL Oldu! Yeni Ödemeler Hesaplara Yatmaya Başladı!

Bir süredir Birleşik Arap Emirlikleri’nde bazı temaslarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün geri döndü. Cumhurbaşkanı Erdoğan'a geri dönüş yolunda gazeteciler de eşlik etti. Uçakta gazetecilerin sorularına cevap veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, elektrik faturalarında yapılacak olan düzenlemelerin kabine toplantısında ele alınacağını söyledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan Ayrıca 6 muhalefet partisi arasında yapılan görüşme ile ilgili de konuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Birleşik Arap Emirlikleri ziyareti sonrası dönüş yolunda uçakta gazetecilere açıklamalarda bulundu mu okula özellikle KDV indiriminin fiyatlara yansımadığı yönünde yapılan eleştirilere cevap veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, fiyatların belli oranda geri çekilmiş görüldüğünü söyledi. Öyle ya da böyle o fiyatların ineceğini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan elektrik faturaları ile ilgili düzenlemenin de kabine toplantısında konuşulacağını dile getirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan aynı zamanda 6 muhalefet liderinin bir araya gelmesi konusunda da değerlendirmeler yaptı. Toplantının manidar olduğunu söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, cumhurbaşkanlığı sistemi milletin kendisinin getirdiğini bunu kabul etmeyenlerin millete saygısızlık yaptığını ifade etti.

Fiyatlar öyle ya da böyle düşecek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tam 9 yıl aradan sonra Birleşik Arap Emirlikleri’ne ziyarette bulundu. Temasları sonrasında yurda geri dönmeye hazırlanan Erdoğan uçakta gazetecilerin sorularına yanıt verdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan KDV indirimi sonrasında fiyatların Market raflarına yansımadığı yönündeki eleştirilere değinerek Fiyatların belli bir oranda geri çekildiğini ve bundan Sonrasında da öyle ya da böyle fiyatların düşeceğini söyledi.

Elektrik faturası düzenlemesi kabinede görüşülecek

Ayrıca son dönemlerde vatandaşların en çok şikayet ettiği konuların başında gelen yüksek elektrik faturaları hakkında da konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, kabine toplantısında elektrik faturası düzenlemesinin görüşüleceğini ifade etti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan açıklamaya göre aynı şekilde doğalgaz faturaları ile ilgili sorunlarda kabine toplantısında ele alınacak.