Cumhurbaşkanı Erdoğan konuştu: Söz verilen tüm projeler zamanında bitecek

Webtures'dan Yenilikçi Hamle: Dijital Strateji ve Yapay Zeka Danışmanlığı Alanında Büyük İşbirlikleri Webtures'dan Yenilikçi Hamle: Dijital Strateji ve Yapay Zeka Danışmanlığı Alanında Büyük İşbirlikleri

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bir iftar programında bir araya geldiği insanlara açıklamada bulundu. Yaptığı açıklamada vaat edilen şeylerden bahseden Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerle kendisini ifade etti: “Salgın zamanında nasıl kısa sürede hastaneleri söylendiği şekilde devreye soktuysak şimdi de söylendiği gibi tüm projeleri yerine getireceğiz.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Etlik Şehir Hastanesi personeliyle bir araya geldi

Cumhurbaşkanı recep Tayyip Erdoğan, Etlik Şehir Hastanesi’nde gerçekleştirilen bir iftar programında Etlik Şehir Hastanesi’nin personeliyle bir araya geldi. Personellerle bir araya gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yapılacağı söylenen projeler hakkında konuştu. Konuşmanın detayında salgın zamanı söylenen ve ihtiyaç duyulan her şeyi devreye soktuklarını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, şimdi de söz verilen, vaat edilen zamanlarında bitirip hizmete sunacaklarını söyledi. Birlik ve beraberliğin her iftar buluşmasında önemini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu iftar sofrasının 85 milyonun birlik ve beraberliğinin bir göstergesi olduğunu bir kez daha ifade etti. Konuşmanın devamında sağlık çalışanlarına teşekkürlerini ileten Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, şu sözlerle kendini ifade etti: “Sizlerin karşısında, tüm sağlık çalışanlarına, milyonlarca insanın hayatını kaybetmesine sebep olan koronavirüs salgını sırasında gösterdikleri çaba ve hizmet için çok teşekkür ediyorum. Salgında sizler gibi biz de olumsuz etkilendik. Hiçbir vatandaşımızı yalnız ve çaresiz bırakmadık. Ekonomi seviyesi bakımında bizden fazlasıyla üstte olan ülkelerde gözlemlediğimiz kötü durumlardan ülkemizde hiç yaşanmadı. Günümüz dünyasının başına gelmiş en büyük sağlık krizini takdir edilesi bir şekilde atlattık.”

‘6 Şubat’ta tarihimizin en kara günü yaşandı’

Sağlık çalışanlarına teşekkürlerine devam eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerine şu şekilde devam etti: “Hemen yanımızda gerçekleşen Ukrayna ve Rusya arasında anlaşılmazlıklar konusunda akan kanın durdurulması konusundaki çalışmalarımız devam ediyor. Tam her şey düzeliyor gibi gelmişken 6 Şubat’ta tarihimizin en kara günü olan Kahramanmaraş depremini yaşadık. Devletimiz, öncesinde yaşadığımız tüm dünyayı etkileyen sağlık krizinde olduğu gibi 6 Şubat’ta yaşanan tarihimizin en kötü felaketinde de mücadeleye ve çalışmalara devam edecektir. Mücadele verirken son derece başarılı bir sınavdan geçmekteyiz. Aramızda o günü bizzat yaşamış sağlık çalışanlarımız bulunuyor. O depremde hayatını kaybeden 505 sağlık personelimiz yer alıyor. Hala 7 bin 731, 1008 kardeşimiz, vatandaşımız da yoğun bakımda tedavi görmeye devam ediyor. Kendilerine acil şifalar diliyorum. İnşallah tez vakitte sağlıklarına kavuşurlar. Sağlık çalışanlarımıza tekrar teşekkür ediyorum, yaralılarımıza karşı ne kadar ilgili olduğunuzu ve ne kadar yardım ettiğinizi biliyorum.”