SGK-SSK ve Bağkur'lu emekli olan vatandaşlar bağlamında kurban ve ramazan bayramı amacıyla verilebilecek Bayram ikramiyeleri amacıyla yeni bir son dakika haberi geldi.

Nakit gereksinimi olan kişilerin Ramazan Bayramı'nda ve Kurban Bayramı'nda emekli olmaları halinde bankalardan herkesin bildiği gibi 1.100-1.100 olmak üzere toplamda 2.200 TL ikramiye alıyorlar. Bu anlamda emekli vatandaşlarımız Ramazan Bayramı'nda ve Kurban Bayramı'nda verilebilecek olan emekli Bayram ikramiyeleri ile alakalı gelişmeleri takip ediyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılmış bulunduğu bir televizyon programında da bu husus bahsedildi ve emekli Bayram ikramiyelerine zam yapılacağı konusunda işaret verdi. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan öğleden sonra açıkladı! Emekli bayram ikramiyesi zammı ne kadar oldu son dakika... Emekli olan vatandaşların nakit gereksinimleri olması halinde Ramazan bayramlarında ve Kurban bayramlarında verdiği emekli ikramiyeleri olabildiğince mühim olmaktadır. Son oluşturulan emekli ikramiyesi zammıyla 1.100 TL alan SGK-SSK ve Bağkur'lu emekli vatandaşlarımız 
Artan ekonomik durumlar sonrasında ikramiyeye zam yapılmasını bekliyorlar. 

Şubat Bitmeden Tüpe Bir Zam Daha Geldi! Aygaz ve Bizimgaz Tüp Fiyat Listesi... Şubat Bitmeden Tüpe Bir Zam Daha Geldi! Aygaz ve Bizimgaz Tüp Fiyat Listesi...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan emekliye bayram ikramiyesi için işareti verdi

Meclis onayından Daha geride bıraktığımız ve emekliler amacıyla zam uygulanacağı Bayram ikramiyeleri ile alakalı 4.200 TL olacağı haberi verildi. Bu bağlamda Ramazan Bayramı'nda 2.100 TL kurban bayramında ise 2.100 TL emekli olan vatandaşlara bayram ikramiyesi ödenecek. Kararın resmileşmesi ardından Ramazan Bayramı evvel emekli vatandaşlar rastgele bir müracaat yapmadan kendi emekli maaşı almış oldukları banka üzerinden 2.100 TL emekli ikramiyesi alabilecek. Bayram evvel bu parayı sorgulamak istiyorsanız bankadan mobil uygulamasından takip edebilirsiniz.

Uzmanların tahminlerinde göre 2.100 TL’ye çıkarılması öngörülen emekli bayram ikramiyeleri amacıyla bu düzenlemenin uygulanmaya başlamasıyla çoğu emekli amacıyla yeni bir destek daha verilmiş olacak. Emeklilerinin yanı sıra dini bayramlar evvel oluşturulan ödemelerin kapsamı da genişletilmişti. SSK, Bağ Kur ve Emekli Sandığı kapsamında yer alan bütün emekliler ile harp gazileri, geçici köy korucuları, şampiyon sporcular, şehit yakınları ve gaziler ile ölüm aylığı alanlar başta olmak üzere vatandaşlara alakalı şartları sağlamaları durumunda ödemeler yapılmaya devam ediyor.