Huawei AITO M5 ile elektrikli otomobil dünyasına damga vurmaya geldi. Huawei AITO M5 modeli SUV olarak Tesla'ya rakip olmuş durumda. Peki Huawei AITO M5 fiyatı özellikleri nedir?

Garanti Bankası hesabınız üzerinden 100 bin TL'ye kadar borç kapatma kredisi başladı Garanti Bankası hesabınız üzerinden 100 bin TL'ye kadar borç kapatma kredisi başladı

Milyonların çıkması için beklediği Çin'in dünyaca ünlü markası Huawei yeni bir otomobil ile hayranlarının karşısına çıktı. Otomotiv piyasasında dengeleri sarsacak olan SUV özellikli Huawei elektrikli otomobil akılalmaz özellikleri ile araba severlerin kalplerini çalacak. Huawei AITO M5 modeli özellikleri ve fiyatı şuan en fazla konuşulan konular arasına girmiş durumda. Piyasaya bomba bir girişle gelen Huawei, üstünde uzun süredir çalıştığı AITO M5 adlı elektrikli aracının satışına başladı. Üstün teknoloji yöntemiyle imal edilen otomobil Çin'in resmen göz bebeği konumunda. İlk elektrikli vasıta üretimini sağlayan Çin'in dünya markaları arasında zirveyi zorlayacağı öngörülüyor. İşte merakla beklenilen Huawei AITO M5 elektrikli otomobilin ilgi çeken özellikleri ve fiyatı.


 

Huawei AITO M5 bambaşka

Teknolojik mamüller konusu ile ilgili çığır yaratan Çin, ilklerine bir yenisini daha ekledi. Çin, uzun vakittir otomobil severlerin merakla beklediği elektrikli modelini pazara sürdü. 

Huawei AITO M5 mezili fena 

Uzun vakittir çip krizi ile mücadele eden otomotiv pazarında araba fiyatları alıp başını gitmişti. Ülkemizde 250.000 TL altına otomobil kalmadı. Bu anlamda Çin ise elektrikli araç piyasasını sarsacak. 

Elektrikli araç severlerin karşısına çıkan Huawei AITO M5 modeli elektrikli bulunduğu amacıyla vergiden de muaf. Mart ayında teslimata başlayan Huawei AITO M5 modeli Hibrit sistemine sahip. Menzil konusu ile ilgili da başka takiplerine fark atan Huawei'nin elektrikli aracı uzun süreli batarya özelliği ile de yolda bırakmıyor. 

Huawei AITO M5 Tesla'ya rakip oldu 

Üstün menzil özelliğine sahip olan Huawei AITO M5 modeli, Tesla Model Y'ye rakip gözüküyor. Uzun batarya özelliğine sahip Huawei AITO M5, bataryanın bitmesi halinde menzili uzatmak amacıyla fosil yakıt deposu mevcut. 1.100 kilometre üstü menzin uzaklığına sahip olan SUV model, en uzun menzile sahip arabalar arasında konumunu aldı.

Huawei AITO M5 fiyatı özellikleri

Huawei başka araçlarıyla birleşik olan HarmonyOS işletim sisteminden ötürü sürücüler, araçlarını çalıştırmak amacıyla Huawei akıllı saatlerini anahtar olarak kullanabilirler. Çin'in ilk elektrikli otomobili olan Huawei SUV özellikli AITO M5 modeli, Çin'de 40 bin dolarla satışa çıktı. Otomobil vergilerinden oldukça şikayet eden vatandaşlar için ilk tercihler arasında yer alacak.  AITO M5 elektrikli bulunduğu amacıyla vergiden muaf. Türk Lirası ile 550 bin lira olan AITO M5'in ülkemize geleceği konusu ile ilgili ise rastgele bir bilgi yok.