Cumhurbaşkanı Erdoğan, adaylık başvurusunu yapmak üzere AK Parti’den Ali İhsan Yavuz ve MHP’den Feti Yıldız ile beraber YSK’ya gitti.

Yüksek Seçim Kurulu’nun 14 Mayıs 2023 tarihinde gerçekleşecek olan 28. Dönem Türkiye Büyük Millet Meclisi Milletvekili Genel Seçimi ve 13. Cumhurbaşkanlığı seçimi için süreç takvimini duyurmasıyla beraber adaylar başvurularını yapmaya devam ediyor.

AK Parti ve MHP, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın adaylığı için ortak grup kararı almıştı. Bunun üzerine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, cumhurbaşkanlığı adaylığına başvurmak için Yüksek Seçim Kurulu’na gitti. AK Parti’nin Seçim İşleri Başkanı Ali İhsan Yavuz ve Milliyetçi Hareket Partisi Seçim İşleri Başkanı Feti Yıldız ve iki partinin de grup başkanvekilleri ile beraber Yüksek Seçim Kurulu’na giden Erdoğan adaylık başvurusunu bu isimlerle beraber yaptı.

Mevcut Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başvuru yapmasının ardından açıklamalarda bulunan MHP Seçim İşleri Başkanı Feti Yıldız, MHP Meclis Grubu’nun Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı aday gösterme kararı aldığını ifade ederken MHP’nin de başvuru için gerekli evrakları hazırladığını ve Yüksek Seçim Kurulu’na sunularak başvurusunu yaptığını belirtti. Ayrıca Feti Yıldız, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın hem Milliyetçi Hareket Partisi’nin hem de Cumhur İttifakı’nın adayı olduğunun da altını çizdi.

“Cumhur İttifakı 15 Temmuz hain darbe girişiminde kendiliğinde kurulmuştur...”

MHP Seçim işleri Başkanı Yıldız, Cumhur İttifakı’nın 15 Temmuz hain darbe girişiminde kendiliğinden kurulduğun aktarırken, Cumhur İttifakı’nın Türkiye’ye yönelik iç ve dış kaynaklı hasmane girişimler karşısında milli ve ahlaklı bir duruş sergilediğini de ifade etti. Feti Yıldız, Cumhur İttifakı’nın Türkiye’yi ilelebet yaşatma iradesi olduğunu da belirtirken Türkiye’yi saldırılar karşısında ortak duruş koymaya ve uluslararası operasyonlara yönelik her türlü faaliyetin karşısında yer almaya kararlı olduğunu aktardı. MHP Seçim İşleri Başkanı Feti Yıldız ayrıca, 14 Mayıs demokrasi bayramında Türk milletinin 1+5+2 Kandil yapılanmasına gerekli cevabı vereceğini ve Türk milletinin attığı tokadın yalnızca Amerika’dan değil Mars’tan bile duyulacağını ifade etti.

TAYLAN MAHMUT ÇORTA SİYASET SAHNESİNDE! TAYLAN MAHMUT ÇORTA SİYASET SAHNESİNDE!