Emeklilere yönelik yeni gelişmeler yaşanılıyor! Emeklilere 16 bin TL ödeme yapılacağı ifade ediliyor! Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından ilan edilmiş ve sadece kamu bankaları aracılığı ile ödenebilecek durumda olan devlet destekli 16.000 TL emeklilere kredi fırsatı çıktı.

İş Bankası'ndan Kolaylıkla Kredi: Sigortalılara Özel 10.000 TL Fırsatı! İş Bankası'ndan Kolaylıkla Kredi: Sigortalılara Özel 10.000 TL Fırsatı!

Cumhurbaşkanı Erdoğan sinyali verdi, emeklilere 16.000 TL ödenecek! Emeklilerin başvuru sonrasında nakit ihtiyaçlarını hemen karşılayabilmesine olarak doğdu. Bu kampanyaya destek veren ilk kamu Bankası Ziraat Bankası oldu. Ziraat Bankası emekliliği hak etmiş olan vatandaşlara Kredi Bankası şubesi üzerinden emekli aylıklarını almaları ile alakalı açıklamalar yaptı. Emekli maaşlarına Ziraat Bankası'na taşıyan yurttaşlar banka üzerinden 16.000 TL kredi imkânına sahip olacaklar. Bu krediye sahip olabilmek için hiçbir gelir belgesi ibraz etmeye gerek yoktur. Kredinin geri ödemeleri 36 ay vade şeklinde yapılacaktır. Peki, Ziraat bankası hangi avantajları sunuyor? İte detaylar!

Ziraat Bankası Maaş Taşıma Avantajları

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan tarafından ilave edilmiş olan ve kampanyayı başlatan Ziraat Bankası emekli olan vatandaşlar için çıkarmış oldu bu kampanyanın haricinde başka kampanya nerede başlatmıştır. Maaşını Ziraat Bankası'na taşıyan ve ilk kez bu bankadan maaşını çeken emekli vatandaşlar 750 lira emekli promosyonu alacaklardır. Bütün bu bilgiler ışığında 16 bin TL ödeme için katılım koşulları nelerdir? İşte detaylar!

16.000 TL Ödenek Katılım Koşulları

Emekli aylıklarını Ziraat Bankası üzerinden alan yurttaşlar banka şubelerine gitmeden kolayca başvuru işlemlerini gerçekleştirebilir. Maaş aldıkları hesap üzerinden müşteri hizmetleri numaralarını arayarak başvuruyu kolayca gerçekleştirebilirler. Ayrıca internet bankacılığı kullanarak da mobil uygulama üzerinden ya da en yakın banka şubesinde kimlik ibrazı ile hiçbir gelir belgesi göstermeden 16.000 TL ödeneği alabilir.

İnternet bankacılığı şubesi şifresi bulunmayan emekliler müşteri hizmetlerini arayarak şifre oluşturabilirler. 36 ay vade süresince çekmiş olduğunuz krediyi geri diyebilirsiniz. Ayrıca düşük faizli olması sebebiyle de çok fazla toplam ücret ödemek zorunda kalmazsınız. Nakit ihtiyacını karşılamak üzere kredi onaylandığı an itibarı ile emekli maaşınızı aldığınız hesabı kredi tutarınız yatırılacaktır. Kredi çektiğiniz ay içerisinde geri ödemeye başlamak istemiyorsanız 3 ay erteletme yapma fırsatından da yararlanabilirsiniz.