Bir basın toplantısı düzenleyen Muharrem İnce, sert bir dille eleştirdiği CHP'den bugün istifa edeceğini açıkladı. CHP'nin bir tabela partisi haline geldiğini kaydeden Muharrem İnce, partinin kurucu değerlerinden uzaklaştığını belirtti.

Bir basın toplantısı düzenleyen Muharrem İnce, sert bir dille eleştirdiği CHP'den bugün istifa edeceğini açıkladı. CHP'nin bir tabela partisi haline geldiğini kaydeden Muharrem İnce, partinin kurucu değerlerinden uzaklaştığını belirtti. ABD'den demokrasi dilenen, FETÖ'cüleri koruyan ve Türk ordusunun Azerbaycan'a yaptığı yardımları eleştiren CHP'de görev yapmasının imkansız olduğunu aktardı. Muharrem İnce'nin açıklamalarıyla ilgili yorumda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP'nin dağıldığını belirtti.

"CHP'nin başındaki zat diktatörleşti"


AK Parti'nin Zonguldak, Bayburt, Giresun ve Niğde il kongrelerine online olarak katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Muharrem İnce'nin açıklamalarıyla ilgili konuştu. CHP'nin yavaş yavaş dağıldığını belirten Erdoğan, CHP'nin kocaman bir boşluğa dönüştüğünü kaydetti. CHP'nin Türkiye'de gördüğü işlevin HDP ve İYİ Parti gibi partileri dengede tutmak olduğunu vurgulayan Erdoğan, CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun partideki herkesi tek tek gönderdiğini belirtti. İsim vermeden Kılıçdaroğlu'nun CHP'nin başına kasetle geldiğine değinen Erdoğan, CHP'nin tek adamcağız diktatörlüğüne sürüklendiğini ifade etti. Erdoğan, CHP içinde yaşanan taciz ve tecavüzlerin de üstünün örtüldüğünü hatırlattı.

"HDP ile CHP'nin farkı kalmadı"


Çarşamba günü çok önemli açıklamalarda bulunacağını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP'nin sokak siyasetine bulaştığını kaydetti. CHP ile HDP'nin farkının kalmadığını aktaran Erdoğan, bu partilerin terör örgütleri tarafından pohpohlandığını dile getirdi. Erdoğan, şimdiye kadar hiçbir CHP yönetiminin bu kadar kötü görüntü sergilemediğini belirtti. Öte yandan 2023 seçimleri içi önemli çalışmalarının bulunduğunu kaydeden Erdoğan, koronavirüs tedbirlerinin de sıkı şekilde uygulanması gerektiğine vurgu yaptı.