"Çayeli Eğitim Fakültesi ek binası" ile "Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi ek binası" açılış törenine katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, gündemin önemli konu başlıklarına dair önemli açıklamalarda bulundu. "Bu konularda başa

"Çayeli Eğitim Fakültesi ek binası" ile "Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi ek binası" açılış törenine katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, gündemin önemli konu başlıklarına dair önemli açıklamalarda bulundu.

"Bu konularda başarı sağlayamadık, atılım yapacağız"


Ülke tarihinin en büyük altyapı atılımını gerçekleştirdiklerini kaydeden Erdoğan, her konuda başarılı olmadıklarını kaydetti. Birçok alanda başarılı hamleleri bulunmasına rağmen bir öz eleştiride bulunmak istediğini aktaran Erdoğan; eğitim, aile ve kültür konularında istenen başarıyı sağlayamadıklarının altını çizdi. Kendilerinden önce gelenler gibi bu neslin de toplumdaki çarpıklıklarla mücadele ettiğini kaydeden Erdoğan; aile, kültür ve eğitim konularındaki büyük eksiklikleri gidermek için yoğun bir çalışma başlatacaklarını bildirdi.

Üniversite hedefi: Dünyada ilk 500!


Rize'deki üniversitenin 2006 yılında açıldığını kaydeden Cumhurbaşkanı Erdoğan, okuldaki öğrenci sayısının 18 bine çıktığını hatırlattı. Hedeflerinin ilk etapta bu üniversiteyi, Türkiye'nin ilk 10'una sokmak olduğunu aktaran Erdoğan, daha sonra ise dünyadaki ilk 500 üniversite arasına girmek istediklerini belirtti.Öte yandan açıkladıkları uzay hedeflerinden sonra Türkiye sevdalılarının oldukça heyecanlandığını dile getiren Erdoğan, ülkedeki bir kesimin bu gelişmelerden memnun olmadığını söyledi. Ülkedeki bazı devlet düşmanlarının ne bölünmüş yollarla ne de uzay programıyla memnun olmadığını aktaran Erdoğan, Türkiye'nin gelişmesinin önüne konulan takozlara müsaade etmeyeceğini bildirdi.

"CHP'ye düşük faizli kredi tepkisi!


CHP'ye sert ifadelerle yüklenen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hazine ve Maliye Bakanlığı'ndan onay almadan hiçbir belediyenin tahvil çıkaramayacağını, buna CHP belediyelerinin de dahil olduğunu kaydetti. Kılıçdaroğlu'nun "devletin yurt dışından yüzde 6 faiz ile kredi alırken CHP belediyelerinin yüzde 3 ile kredi alması" ile ilgili ifadelerine sert sözlerle yüklendi. Bu iddiaların yalan olduğunun Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından ortaya çıkarıldığını kaydeden Erdoğan, CHP'de kendileriyle yarışacak kapasitenin olmadığını söyledi.