SON DAKİKA: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Önemli Açıklamalarda Bulundu!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın önemli açıklamaları doğrultusunda öğrencilere yönelik açıklamalarda bulunmuştur. Bu açıklamalar doğrultusunda öğrencilere yönelik olarak yapılan KYK bursları hakkında değişiklikler olmuştur.

Bu değişikliklere göre lisans öğrencileri 850 TL'den 1250 TL'ye, yüksek lisans öğrencileri 1700 TL eden 2500 TL'ye, doktora öğrencileri 2550 TL'den 3750 TL'ye bursları zamlanmıştır. Öğrenciler bu burs imkanlarından faydalanırken kişisel ihtiyaçları ve giderleri için kullanabilecekleri gibi eğitim ve öğretim giderleri ve ihtiyaçları kapsamında da kullana bilmeleri mümkün olmaktadır.

KYK bursları Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklaması doğrultusunda şekillenmiştir ve güncel olan miktarı öğrenci ile  paylaşılmıştır. Başarılı öğrencilere yönelik olarak ise teşvik programı geliştirilmektedir. Devlet okullarında okuyan ve aynı zamanda dereceye giren giren ilk ve orta öğretim öğrencileri için net asgari ücretin %60´ ına kadar, yüksek öğretim öğrencilerine ise net asgari ücret kadar dönem arasında yapılacak başarı desteği de tanımlanacaktır.

Akbank Hesabı Olanlar İçin Son Dakika: 10.000 TL Bankamatik Kartınıza Ödeme! Akbank Hesabı Olanlar İçin Son Dakika: 10.000 TL Bankamatik Kartınıza Ödeme!

Aynı zamanda dört yıllık Örgün öğretim yapan yüksek öğrenim kurumlarını kazanan öğrencilere de 100 TL destek ödemesi sağlanacaktır. Sosyal yardım aldığı tespit edilen evlerde yaşayan meslek lisesi mezunu öğrencilerin ve lise sonrası meslek edindirme kurslarına kayıt olan gençler için de net asgari ücrete orantılı destek tanımlanacaktır.

Bunun yanı sıra sosyal yardım alan evlerde yaşayan gençlerin işe girmek için gereken sınavlara katılmaları durumunda bu ihtiyaçlarını da ve bilim, Spor, sanat yarışmalarına katılanların ihtiyaçlarını da devlet karşılayabilecektir.