Cüzdanımda zırnık yok diyenlere müjde! geldi. Herhangi bir birikimi bulunmayan vatandaşların, peşinat ödemeden de ev almalarına olanak tanıyan bankalar var. Bu bankalar ise lüzumlu şartların ortaya gelmesi halinde peşinatsız ev alabilirsiniz.

Güzel haber bugün verildi. Sadece taksitle kendi evinizi alın! Güle güle oturun! Herhangi bir birikimi bulunmayan vatandaşların, peşinat ödemeden de ev almalarına olanak tanıyan bankalar var. Bu bankalar ise lüzumlu şartların ortaya gelmesi halinde peşinatsız bağlamda ev kredisi veriyor. Bu yenilikçi kredi modeliyle ilgili detayları haberimizde verdik. Akbank ile TEB HSBC Yapı Kredi ve Garanti BBVA bankası peşinatsız ev kredisi vermektedir. Bu anlamda bankalar konut kredisi paketleri yapmaya ve müşterilere yani tüketicilere vermeye başladı. Bu konut kredisi paketleri ise temelinde kişilerin rastgele bir peşinat ödemesi gerçekleştirmeden sadece aylık kredi taksit tutarını ödeyerek kendi evini alma talihi tanımaktadır.

Peşinatsız konut kredisi

Peşinatsız konut kredisi bağlamında önemli detayları haberimizde veriyoruz. Tüm ödemeler genel itibariyle bankaya ait olmaktadır. Müşteri, ev yönünden bankaya sıfır ya da peşinatsız olarak kredi müracaatı yapılabiliyor. Banka ise tüketicinin ekonomik haline yönelik kredi müracaat işlemlerini inceliyor. Kredi müracaatı araştırması ardından onay verilmesi durumunda banka, evin alımlı ile alakalı lüzumlu tüm ödemeleri yapıyor. 

Vatandaşların konut kredisi kullanabilmeleri yönünden lüzumlu olan tüm koşullar, peşinatsız konut kredisi kullanımlarında da geçerli olmaktadır. Konut alacak kişilerin  aylık derli toplu ve kredi taksitlerini ödeyebilecekleri bir aylık geliri olması ise oldukça önemldir. 

PTT'den emeklilere ek ödeme! PTT emekli maaşlarını alanlara 10 bin TL verecek! PTT'den emeklilere ek ödeme! PTT emekli maaşlarını alanlara 10 bin TL verecek!

Peşinat ödemeden ev sahibi yapan bankalar 

Aktif olarak hizmet veren bankaların bir çoğunda peşinatsız ev kredisi ürünü bulmak mümkündür. Bazı bankalarda her vakit bu tip bir kredi bulabilme imkânınız olurken birtakım bankalar dönemsel kampanya olarak da bu hizmeti sunabilir. Söz hususu kredinin şartları bankalara göre değişkenlik gösterebileceği amacıyla bütün bankaları incelemeli ve bütçenize en makul olanı seçmeniz gerekmektedir. Konut kredisinde peşinat istemeyen bankalardan birtakımları şu şekilde sıralanabilir:

QNB Finansbank Peşinatsız Konut Kredisi veriyor

TEB Peşinatsız Konut Kredisi veriyor

HSBC Peşinatsız Konut Kredisi veriyor

Yapı Kredi Peşinatsız Konut Kredisi veriyor

Garanti BBVA Peşinatsız Konut Kredisi veriyor