Devletlerin merkez bankalarında basılan para dönem dönem çeşitli basım hataları nedeniyle çeşitli hatalar içerebiliyor.

Adeta servet değerinde... Cüzdanında 5, 10, 20, 50 ve 100 TL parası olanlar hemen kontrol etsin! Bu tarz paraların ise çok değerli olduğu haber siteleri başta olmak üzere pek çok mecrada konuşuluyor. Hatalı basım paralara denk gelen kişiler ise internet üzerinden bu tarz paraları satışa çıkarıyor. En düşüğünün fiyatı ise 70 bin TL'den başlıyor.

Cüzdanında 5, 10, 20, 50 ve 100 TL parası olanlar hemen kontrol etsin. Adeta servet değerinde diyerek satışa sunuluyor. Son dönemlerde hepimiz çeşitli internet sitelerinde hatalı basım paralar servet ediyor şeklinde haberler görüyoruz. Bu haberlerin ardından milyonlarca kişi cebindeki parada bir hata olup olmadığını kontrol ediyor. Öte yandan yine binlerce kişinin bu tarz paraları internet üzerinden satışa sunduğu görülüyor. Bu paralara 300.000 bin TL'ye kadar ödeme yapıldığı iddia ediliyor.

Akbank Hesabı Olanlar İçin Son Dakika: 10.000 TL Bankamatik Kartınıza Ödeme! Akbank Hesabı Olanlar İçin Son Dakika: 10.000 TL Bankamatik Kartınıza Ödeme!

SATIŞA SUNULUYOR

Hatalı basım paralara denk gelen kişiler internet üzerinden bu tarz paraları satışa çıkarıyor ve fiyatlarını duruyor. 

HATALI BASIM 5 TL'YE 70.000 TL FİYAT BİÇTİ

Hatay'da yaşayan bir vatandaş bir marketten aldığı hatalı basım paraya 70.000 TL fiyat biçtiğini açıkladı.

200.000 TL'YE SATIŞA ÇIKARDI

Sakarya'da yaşayan bir vatandaş tesadüfen paranın sağ üst köşesinde hata olduğunu gördü ve parayı 200.000 TL'den satışa çıkardı.

KOLEKSİYONERLERDEN TEKLİF BEKLİYORLAR

Hatalı basım paraları bulan vatandaşlar paraları için kolesiyonerlerden teklif beklediklerini sözlerine ekledi.