Dar Gelirli Aileye Özel Yardım Kartı Dağıtılıyor! Başvurmak İsteyenler Ne Yapmalıdır?

TEB bankası 50 bin TL ihtiyaç kredisi başladı TEB bankası 50 bin TL ihtiyaç kredisi başladı

Maddi olarak ay sonunda zor getiren ihtiyaç sahibi aileler için belediyeler tarafından yardım kartı dağıtım süreci başladı. Vatandaşı bir nebze olsun rahatlatabilmek adına sunulan bu destek için başvuru süreci netleşti. İhtiyaç sahibi ailelerin devlet tarafından desteklendiği bu süreçte belediyelerden yardım kartı alınabiliyor. Belirli şartları karşılayanlara ancak bu destek sunuluyor.

Yardım Kartı Nedir?

Belediyelerden alınabilecek yardım kartı bulunan il ve ilçeye göre farklılaşabilir. Şartı taşıyanlara anında bu destek sunuluyor. Belediyenin zor durumda olan vatandaşlara yönelik dağıtmış olduğu bu kartlar için belirlenen miktarlar her belediyede farklı olabiliyor. Bu sebeple bulunulan belediyenin çalışmalarını takip etmek ve konu üzerine detaylı bilgi alabilmek için bağlı bulunan belediyeye giderek görüşmek gerekiyor.

Yardım Kartı Nerede Kullanılabilir?

Bağlı bulunan ilçedeki belediye ile anlaşıldığında sahip olunan kartlar o belediyenin anlaştığı hangi markette kullanılabiliyorsa o market tercih edilebiliyor. Uzmanlar bu konuda uyarıyor. Nakdi para yardım kartını kullanmak isteyenlerin bu süreçte detaylı bir araştırma yaparak şartları karşılayıp karşılamadığını analiz etmesi gerekiyor.

Yardım Kartı Kimlere Verilir?

Belediyelerin sunduğu yardım kartları asgari ücretin üçte birinden daha az gelire sahip olanlar çalışmasına engel olacak. Zihni ya da fiziki engeli bulunanlar, eşinden ayrılmış geçim sıkıntısı çeken kadınlar, şehit ya da gazi yakınları faydalanabiliyor.

Yardım Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Nakdi yardım kartı başvurusunda bulunmak isteyen vatandaşlar bulunan ilçedeki belediyeye giderek bizzat başvuru yapabilir. Bunun dışında online ortamda belediyenin web sitesi üzerinden sunulan iletişim formunu doldurarak yardım talebi iletilebilir. E-devlet'ten başvurmak isteyenler www.turkiye.gov.tr adresine giriş yaptıktan sonra İçişleri Sosyal Yardım talebinde bulunma ve talebi sorgulama linkine tıklayarak gerekli alanları doldurmada destek istemelidir.