Ünlü Altın Kahini Gram Altın için Kritik Bir Tahminde Bulundu! “Yıl Sonuna Dikkat!”

Altın ve para piyasaları uzmanı İslam Memiş gram altına yönelik yıl sonu tahminini güncelledi. İsabetli yorumlarıyla daha çok ön plana çıkan Memiş, seçim öncesi ve seçim sonrası altın pozisyonu ile yıl sonu tahminlerinde yine kritik açıklamalarda bulundu.

Ünlü ekonomist özellikle vatandaşlara bir uyarıda bulundu. Yastık altında altını olanlar için “Geçmiş olsun” dedi. Peki bu sözüyle ne ifade etmek istedi? Son günlerde gram altın dalgalı seyrini sürdürüyor. 

Paniğe Kapılmayın!”

İnişli çıkışlı seyirde güvenli limanı olarak görülen altın için yatırımcılar ne yapması gerektiğini bilemiyor. İslam Memiş dalgalı sürece yönelik vatandaşların paniğe kapılmaması gerektiğini söylüyor. Bu tarz dönemlerde panikle altın satmanın doğru olmadığını ifade etti. Farklı araç enstrümanlarına yönelik yatırım yaparak kârla çıkılabilir, ifadesinde bulundu.

Öyle Tarih Gelecek ki…”

İslam Memiş günümüz standartlarında küresel olarak yaşanan gelişmelerin de etkisiyle altın fiyatlarındaki tahminini yeniden güncelledi. Yıl sonunda altının 1.550 TL'ye çıkacağını söyledi. Özellikle Haziran ayına işaret eden Memiş: “Agresif bir yükseliş başlayacak. Hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. Öyle bir tarih gelecek ki o tarihten sonra yukarı yönlü seyrini sürekli ilerletecek” dedi.

Ziraat Bankası Açıklama Yaptı! Başvuru Yapan Emekliler İçin ve Çalışanlar İçin 100.000 TL Ödeme Ziraat Bankası Açıklama Yaptı! Başvuru Yapan Emekliler İçin ve Çalışanlar İçin 100.000 TL Ödeme

Gümüş Yatırımcısı Dikkat!

İslam Memiş: “Öte yandan gümüş yatırımcılarına da seslendiği iyi ve kârlı bir yatırım olabilir”yorumunda bulundu. Ancak şunu da ekledi: “Yaşanacak her artış gümüş için 2022 yılı kadar yüksek olamayacaktır” dedi. Öte yandan İslam Memiş şu an için yatırıma en uygun dönem olduğunu düşünüyor. Altın yatırımcıları bu dönemde alım işlemi yapabilir fakat Haziran'dan sonra büyük bir yükseliş bekliyor.