Doğal Afet Sigortaları Kurumu DASK bugün itibarı ile 2 milyar TL’den fazla hasar ödemesi gerçekleştirdiğini duyurdu.

Erkekler futbolda 1959'dan günümüze devam eden Süper Lig tarihinde en fazla küme düşen takım hangisidir? Erkekler futbolda 1959'dan günümüze devam eden Süper Lig tarihinde en fazla küme düşen takım hangisidir?

Doğal Afet Sigortaları Kurumu DASK, yapılan hasar ödemelerinin an itibarı ile 2 milyar 51 milyon 353 bin 256 TL hasar ödemesi gerçekleştirdiğini duyurdu ve konuya ilişkin de yazılı bir açıklama yaptı. DASK’ın yaptığı açıklamada, DASK kurumunun sigortalıların yaralarını sarma süreçlerine destek olmalarının amaçlandığı ve bu sebeple de kurumun var gücüyle çalışmaya devam ettiği ifade edildi.

DASK an itibarı ile 2 milyar 51 milyon 353 bin 256 TL hasar ödemesi gerçekleştirdiğini duyurdu

Yapılan yazılı açıklamada, kendilerine ulaşan hasar ihbar sayısının an itibarı ile 326 bin 895 olduğunu ifade eden Doğal Afet Sigortaları Kurumu, 2 milyarı aşkın ödemenin de sigortalılara yapıldığını vurguladı. Öncelikli olarak amaçlarının en hızlı şekilde sigortalıların tazminatlarını ödemenin olduğunu ifade eden Doğal Afet Sigortaları Kurumu DASK, bu doğrultuda da hasar bulunan vatandaşların ihbar kanallarından kendilerine ulaşmalarını da aktardı. DASK, bu ihbar durumlarında vatandaşların herhangi bir süre kısıtlaması olmaksızın da kendilerine ulaşabileceklerinin altını çizdi.