Deprem Kredisini Vakıfbank Halkbank ve Ziraat Bankası Sunuyor

6 Şubat 2023 tarihlerinde Kahramanmaraş merkez üslü 7,7 ve 7.6 şiddetindeki depremin ardından kamu bankaları da Bu bölgedeki ekonomik sıkıntılarının çözüme ulaştırılabilmesi adına harekete geçtiler. Kahramanmaraş depremin ardından yaralarını bir yandan sarmaya devam ederken bazı bankalarda depremzedelere yönelik olarak destek kredisi çalışmalarının sundular.

Habere göre Vakıfbank Ziraat Bankası ve Halkbank elini taşın altına koyarak depremden zarar gören vatandaşlara destek olmak amacı ile yapmış oldukları Kredi kampanyalarını duyurdular.

Deprem Kredisi İçin Başvurular Bekleniyor

 Kahramanmaraş depremi ardından yaklaşık olarak 10 il çok ağır hasarlar verdi. Bu hasarlar maddi ve manevi olmak üzere birçok yönden vatandaşları derinden etkiledi. Ancak 3 banka var ki eli taşın altına koyarak depremzedelere Can suyu olmaya çalışıyor. Ziraat Bankası VakıfBank ve Halkbank depremzedelere yönelik olarak Kredi başvurusu konusunda müjdeler verdi.

Peki, bu kredilere başvurmanın şartları neler kaç ay vade ile kredi çekilecek ve ne kadar kredi imkânı sağlanacak internet üzerinden araştırılmaya başlandı. Ekrem sebzeleri yönelik olarak Kredi paketleri gün geçtikçe ardı arkasından duyuruluyor. Türkiye’de birçok alanda 10 ilimizi de etkisi altına alan deprem felaketinin yaraları bir yandan sarılmaya çalışılıyor.

 Türkiye ve dünya bütün birimler adeta tek yürek olarak yardım kampanyaları düzenliyor. Kamu bankaları ise ertelemeli ve uzun vadeli kredi kampanyaları ile depremzede olan vatandaşların yaralarını bir nebze olsun bu şekilde sarmaya çalışıyor. Belirli şartları sağlayan vatandaşlara yönelik olarak verilecek bu krediden faydalanmak için bankaların şubelerine başvuru yapmak gerekiyor.

Vakıfbank bankamatik kartınıza ödeme! 20.000 TL'ye kadar acil para! Vakıfbank bankamatik kartınıza ödeme! 20.000 TL'ye kadar acil para!

Bu kapsam dahilinde depremden zarar görmüş olan bireysel müşterilere özel 6 ay ödemesiz ve 36 ay gibi yüksek bir vadeye kadar kredi verilecek diğer yandan KOBİ müşterilere ve çiftçilere özel olarak bir yıl ödemesiz ve yine 36 ay vadeli seçenekle kredi destek paketleri sunulacak. Aynı zamanda deprem bölgelerinde bulunan ve kredi kartı müşterilerine yönelik olarak faizsiz masrafsız 5.000 TL nakit avans kullanımı da tanımlanmış durumda. Daha birçok kampanyadan faydalanmak için bireysel olarak bank a şubelerine başvurmak gerekiyor.