Artarda Dünya ülkelerinden gelen depremler korku ve panik yarattı. Türkiye ve beklenen İstanbul depremi için süre azaldı.

Turizmin Son Umudu Yaz! 'Seçimlerin ardından talep artacak' Turizmin Son Umudu Yaz! 'Seçimlerin ardından talep artacak'

Güne Papua Yeni Gine'de meydana gelen 7,6 şiddetindeki deprem ile uyanırken hemen ardından da Endonezya’da meydana gelen 6,1 büyüklüğündeki deprem panik yarattı.

ABD Jeoloji Araştırmaları Kurumu tarafından yapılan açıklamada, Papua Yeni Gine'nin Kainantu bölgesinde yerel saatle 09.45 sıralarında 7.6 büyüklüğünde deprem meydana geldiği bildirilmişti.

Papua Yeni Gine'de 7,6 büyüklüğünde deprem! Tsunami uyarısı yapıldı - Haberler

80 kilometre derinlikte kaydedilen deprem, başkent Port Moresby'e kadar hissedilirken yollarda, binalarda hasar meydana gelmiş, binalardan kopan parçalar da park halindeki araçların üzerine düşmüştü.

Depremin ardından verilen tsunami uyarısı, kısa süre sonra kaldırıldırılırken yeni deprem haberi geldi.

Endonezya’da meydana gelen 6,1 büyüklüğündeki deprem nedeniyle 1 kişinin yaralandığı, yaklaşık 200 kişi tahliye edildiği duyurusu korku yarattı.

Endonezya’da meydana gelen 6,1 büyüklüğündeki deprem ülkenin batısında yer alan adaları vurduğu ve deprem nedeniyle yaklaşık 200 kişinin güvenli bölgelere tahliye edildiği açıklandı.

Endonezya Ulusal Afet Yönetim Ajansı (BNPB), depremin 27 kilometre derinlikte meydana geldiğini ifade ederken, aynı bölgede 5,3 büyüklüğünde artçı deprem meydana geldiğini ve ayrıca deprem nedeniyle 1 kişinin yaralandığını, 1 okul ve sağlık ocağının hasar gördüğünü duyurdu.