İmamların ‘Gelmesin’ dediği Zakkum’u Şanlıurfa’da 25 bin kişi izleyince defalarca soruldu; "Gerçekten Şanlıurfa'da mı?"

Din Görevlileri Birliği Derneği (DİN-BİR-DER) Şanlıurfa Şubesi’nin “İsmi Cehennem’de yetişen bir ağaç” olduğu için konserlerinin iptalini istediği Zakkum Rock Grubu’nu Şanlıurfa’da 25 bin kişinin izlemesi "Türkiye'de neler oluyor?" dedirtti.

ZAKKUM GRUBU URFA KONSERİNİN ARDINDAN SUSKUNLUĞUNU BOZDU "AMAÇLARI GÜNDEM YARATMAK" - Cnn Urfa Haber

Zakkum konseri öncesi “Zakkum fuhuştan başka bir şeye hizmet etmiyor. İsmi de Cehennem'de yetişen bir ağacın ismi” çıkışıyla konserin iptalini isteyen Din Görevlileri Birliği Derneği Şanlıurfa Şubesi Başkanı Hacı Kurt'un yanı sıra, bazı sivil toplum kuruluşları da Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı AKP'li Zeynel Abidin Beyazgül'ü ziyaret ederek aynı doğrultudaki taleplerini iletmişti ki tüm bu girişimlere rağmen belediyenin iptal etmediği konsere gelen ilgi ise adeta "pes" dedirtecek şekilde oldu.

Onbinlerce kişinin erken saatlerde konserin verileceği Haleplibahçe Semti'ndeki Kent Müzesi önüne akın etmesi dikkat çekerken konsere katılım rakamı ise adeta duyanı şoka uğrattı.

Kırıkçı'da zakkum polemiğine girdi urfa haberleri, urfa haber, haber, urfa, şanlıurfa

Zakkum Grubu ise sosyal medya hesabından kendilerini 25 bin kişinin izlediğini belirterek Şanlıurfalılara teşekkür ederken akıllarda Zakkum'un ‘Hatıran yeter' şarkısı sırasında sahnede Atatürk'ün fotoğraflarının gösterildiği anlar kaldı.

Zakkum Grubu sosyal medya hesaplarından bir açıklama yaparak şu ifadeleri kullandı;

Zakkum'un Urfa konseri sonrası peş peşe açıklamalar - Şanlıurfa - Haber Şanlıurfa

İstanbul'un Renault Yetkili Servisi İstanbul'un Renault Yetkili Servisi

“Son haftanın (Akla sığmaz şekilde) gündemi olan Şanlıurfa konserimiz az önce sona erdi. Kirli beyinlerin, din istismarcılarının, Şanlıurfa'ya yakışmayan bu kişilerin yegane amaçlarının vitrinde kalmaz.

Gündem yaratmak, yobazlığı normalleştirmek olduğunun farkındayız. Hafta boyu sessiz kalmamız bu sebeptendi. Bu zorbalığın, bağnazlığın ve akıl dışılığın savunucularının değirmenine su taşımayı asla istemeyiz.

Bu kişiler, en sağlam cevabı bu gece Şanlıurfa'da bizi izlemeye gelen 25 bin güzel insandan aldılar. Ne güzeldin bu gece Şanlıurfa. Biz, müzik yapmak için ve müziğimizi ilerletmek için varız.

Büyük önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ün çizdiği çağdaş uygarlık yolunda tam 23 senedir de müziğimizi yapmaya devam ediyoruz. Ve asla akıldan çıkmasın: Aydınlık, karanlıktan korkmaz.”

Zakkum konserini iptal ettirmek için bu kez belediye başkanına gittiler - Son dakika haberleri – Sözcü

Bunun izerine ise Zakkum'un sosyal medya hesabından yaptığı açıklamanın ardından AKP Şanlıurfa İl Başkanı Abdurrahman Kırıkçı, gruptan özür dilemesini isterken “STK'lar, düşünce ve fikir özgürlüğü kapsamında görüşlerini beyan etme özgürlüğüne sahiptir. Ancak, bir müzik grubunun demokratik tepkisini ortaya koyan STK'lara yobaz, bağnaz, kirli istismarcı ve karanlık ifadelerini kullanması kabul edilemez. Kınıyor ve özür bekliyoruz.”

Sosyal medyadan beğeni ve destek yağmuruna tutulan cevap ise “Sayın başkan, STK diye adlandırdığınız 3/5 kişi Şanlıurfa'yı temsil etmemekle beraber, Şanlıurfa'yı Türkiye'ye rezil eden kişilerdir. Karanlığın kendileridir. Aynı uyarıları STK'lar için de yapmanızı isteriz” oldu.