Vatandaşları deliye döndürecek bir zam haberi geldi. Deprem vergileri nerede sorusunun yanıtı verilnemişken, deprem vergisine yeni zam geldi! Deprem vergisi en kadar oldu? Deprem vergisi zammı ne kadar? 1999 yılında yaşanılan Gölcük depremi sonrası geçi

Halkbank Borç Kapatma Kredisi Kampanyası Başladı! Mart Ayına Özel Kampanyada Düşük Faizli Borçlar Transfer Edilecek! Halkbank Borç Kapatma Kredisi Kampanyası Başladı! Mart Ayına Özel Kampanyada Düşük Faizli Borçlar Transfer Edilecek!
Vatandaşları deliye döndürecek bir zam haberi geldi. Deprem vergileri nerede sorusunun yanıtı verilnemişken, deprem vergisine yeni zam geldi! Deprem vergisi en kadar oldu? Deprem vergisi zammı ne kadar?

1999 yılında yaşanılan Gölcük depremi sonrası geçici olarak deprem vergisi getirilmişti. Bu vergiler 2003 yılında AKP hükümeti tarafından kalıcı hale getirildi. Vatandaşların verdiği deprem vergilerinin nerede olduğu bilinmezken deprem vergisine zam geldi.

Beklenen büyük İstanbul depremi kapıdayken uzmanlar yaşanacak depreme dair hiç bir hazırlık olmadığını dile getiriyor. Geçtiğimiz günlerde yaşanan İzmir depreminde de devletin yardım parasi toplaması vatandaşları iyice delirtmişti. Toplanan deprem paralarının ne kentsel dönüşüme, ne bina güçlendirmesine, ne deprem alanı yapılmasına ne deprem sonrası yaşanacak olan durumlar için ayrılmadığı görülmüştü.

Sosyal medyada vatandaşlar sıklıkla "Deprem vergileri nerede?" Sorusunu sormaya başlayarak tepki gösteriyordu. Ancak vatandaşları sinirlendirecek bir zam haberi geldi.

Deprem vergisi olarak bilinen Özel İletişim Vergisi (ÖİV)'ne zam geldi. Resmi Gazetede yayımlanan habere göre deprem vergisi yüzde 7,5 den yüzde 10'a çıkarıldı.