Destek parası ödemelerine yapılan zamla birlikte bakanlık müjdeyi verdi. %100'lük yardım artışı yaşandı. Peki bu yardım parasını kimler alacak? Konuyla ilgili resmi açıklama geldi. Detaylarıyla birlikte merak edilenleri aktardık.

TBMM Onay Verdi! Maaş Alan Emeklilere Ödemeler Bayramdan Sonra Olacağı Açıklandı! TBMM Onay Verdi! Maaş Alan Emeklilere Ödemeler Bayramdan Sonra Olacağı Açıklandı!

Bakanlığın sağladığı çeşitli desteklere ek olarak, yardım paralarında da artış sağlanıyor. Özellikle de Kahramanmaraş'ta meydana gelen depremlerden sonra çeşitli yardım paketleri hazırlandı. Devletin bu konuda yoğun çaba sarf ettiği belirtiliyor. Güncel olarak yapılan bir yardımda ise %100 zam yapıldı.

Sertifikalı Tohum Yardımına Zam!

Tarım ve Orman Bakanlığı'ndan gelen bilgiye göre sertifikalı tohum yardımında %100 zam yapıldı. Deprem bölgelerinde yaşayan çiftçilerimiz için oldukça önemli bir yardım olduğu belirtiliyor. Bakanlık açıklamasıyla birlikte diğer destekler hakkında da bilgi sahibi olunuldu.

Hububatta Dekar Başı 100 TL!

Hububatta dekar başına ödenen para zam öncesi 50 TL idi. Şu an ise 100 TL'den destek ödemesi yapılacak. Bu kararı olumlu karşılayan çiftçiler, böylesine zor zamanlarda artan yardım ödemesiyle birlikte daha fazla destek parası elde edecek.