SADAT'tan sonra ortaya çıkan yapılanmalarda Devlet Fedaileri sosyal medyayı ayağa kaldırdı. En az SADAT kadar dikkat çeken "Fedailer" merak konusu oldu.

CHP'li Murat Bakan sosyal medya hesabından, "Türkiye Devlet Fedaileri" yazılı bir kart, silah ve şarjörün yer aldığı fotoğrafı paylaşarak, "Türkiye’de paramiliter gruplar var derken boşuna söylemiyoruz. Şimdi de Türkiye Devlet Fedaileri denilen yapılanma ortaya çıktı." ifadelerini kullandı ve ortalık karıştı.

iPhone 15 Üretmesi Kadar Maliyeti de Yüksek! Bu Model Apple'ı Çok Zorladı! iPhone 15 Üretmesi Kadar Maliyeti de Yüksek! Bu Model Apple'ı Çok Zorladı!

CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan, bugün İzmir'in Torbalı İlçesi'nde kavga eden iki kişiden birisinin üzerinden "Türkiye Devlet Fedaileri" adına düzenlenmiş bir tanıtım kartı çıktığını, kartın üzerinde de Cumhurbaşkanlığı forsu olduğunu söyleyince gündeme de damga vurdu.

CHP'li Bakan, sosyal medya hesabından Mehmet Cazip Obay adına düzenlenmiş olan "Türkiye Devlet Fedaileri Temsilci Tanıtım Kartı" ile şarjörlü bir tabancanın fotoğrafını paylaştı ve şu ifadelere yer verdi:

"Türkiye’de paramiliter gruplar var derken boşuna söylemiyoruz. Sadat, Halkın Özel Harekatı, Ak Gençlik Ocakları, Özel Harekat Derneği derken şimdi de Türkiye Devlet Fedaileri denilen yapılanma ortaya çıktı. Bugün Torbalı’da kavga eden iki şahsa müdahale eden polis ekipleri şahıslardan birinde bu kimliği buluyor. Şimdi de kendisine devlet fedaisi diyen, demekle kalmayıp cebinde bu kimliği taşıyan kimliğin üzerinde CB forsu olan insanlarla aynı sokaklarda geziyoruz.

Altı yıldır İçişleri Bakanlığını yürüten şahıs döneminde Türkiye suç örgütleri cenneti oldu. Üstelik bu yapılanmalar açık açık faaliyet gösteriyor. Devlet Görevlisi izlenimi veren, üniforma giyen, CB forsu kullanan, cebinde kimlik taşıyan derneklerden bahsediyorum."

Gazeteci Ayşe Aydoğdu ise "SADAT, Milli Beka Harekatı şimdi de Devlet Fedaileri. Hepsi silahlı ve örgütlü. Ne diyordu Cübbeli Ahmet "Türkiye’de 2000 selefi dernek var; İç savaş için hazırlanıyorlar! Hepsi silahlanıyor. Adıyaman, Batman, İzmir ve birçok yer kaynıyor. Savcı çağırsın kimler olduğunu söylerim"diyerek konuya dikkat çekti.

Konu hakkında sosyal medyada öne çıkan yorumlar ise şöyle oldu;

"CHP'li vekilin "Şimdi de 'TR Devlet Fedaileri' denilen yapılanma ortaya çıktı" iddiasını duyan herkes şok içinde. Oysa bizim için bu dalga, rutin bir süreç.Yani bir gün tefecilerden, mültecilerden, tarikatlardan ve mafyadan oluşan özel birimleri duyarsanız sakın şok yaşamayın!"
"Sayın İçişleri Bakanlığı, kim bu, “Türkiye Devlet Fedaileri” denilen yapılanma? 1-Bunlar bu silahları kim/kimlerden, nereden ve nasıl alıyorlar? 2-Bu kimlikler sizin bilginiz olmadan nasıl veriliyor? 3-SADAT bu işin neresinde? 4-Siz bu ülkeyi iç savaşa sokmayı mı planlıyorsunuz?"
"Adı: Mehmet Cazip Obay Konumu: Genel Başkan Yardımcısı Kurumu: Türkiye Devlet Fedaileri Kartında cumhurbaşkanlığı forsunu kullanan bu yapı kim? Fikri olan?"