AKP Osmanlı şehzadeleri ve prenseslerine ilk kez ama tarihe geçecek bir ayar verdi...

İstanbul’un Fethinin 569. Yılı Kutlamalarına özel davet beklediklerini belirten Osmanlı torunlarına AKP MKYK Üyesi Mücahit Birinci alkışlanan bir ayar verdi.

Ziraat Bankası TC Kimlik Numaranıza Göre 61 bin TL Kredi Ödemesi Yapacak! Ziraat Bankası TC Kimlik Numaranıza Göre 61 bin TL Kredi Ödemesi Yapacak!

Birinci'nin "Sizler Türkiye Cumhuriyeti'nin eşit vatandaşlarısınız. Seyahat özgürlüğünüz de mevcut" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli İstanbul’un Fethinin 569. Yılı Kutlamaları ve Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi İlk Fidan Dikim Töreni'ne katıldı.

İstanbul’un Fethinin 569. Yılı Kutlamalarının Atatürk Havalimanı'nın yıkımına denk getirilmesi ve kutlamaların bu alanda yapılması tartışılıp ciddi eleştiriler alırken, güne Mücahit Birinci'nin verdiği ayar damga vurdu.

Nurhan Sultan Osmanoğlu, Twitter’da “Devletimizin İstanbul'un fethini büyük bir özenle kutlanması halkımızın nezdinde de çok büyük yere sahiptir. Fatih Sultan Mehmet Han'ın torunları olarak Osmanoğulları'nı temsilen Hanedan Ailesi Reisi, babam Harun Abdülkerim OSMANOĞLU'nun bu kutlamaya davet edilmesini beklerdik” diye yazınca aldığı cevap ağır oldu.

AKP MKYK Üyesi Mücahit Birinci ise Nurhan Sultan Osmanoğlu’na şu alkışlanan cümleler ile durumu anlattı;

“Kıymetli Nurhan Sultan Hanımefendi, Sizler Türkiye Cumhuriyeti'nin eşit vatandaşlarısınız. Seyahat özgürlüğünüz de mevcut. Tüm vatandaşlarımız gibi sizler de tören ve açılışa davetlisiniz. Fakat Fethi Mübin aziz milletimizin tamamının değeridir, mülküdür. Bir aileye ait değildir.”

2. Abdülhamit'in torunu Orhan Osmanoğlu da tartışmaya “Gereken cevabı verdik. Birinci bey ne kasıtla söylemiş araştıracağım . Demek Seyhat özgürlüğü bize verilmiş” satırlarını paylaştı.