Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, zor geçinen vatandaşlara 15 bin TL ödemede bulunuyor. Siz de e-Devlet'ten başvuru yaparak her ay PTT'ye gidip kimliğinizle paranızı çekebilirsiniz. Peki sosyal yardımda başvuru şartları nedir? İşte detaylar...

PTT'den emeklilere ek ödeme! PTT emekli maaşlarını alanlara 10 bin TL verecek! PTT'den emeklilere ek ödeme! PTT emekli maaşlarını alanlara 10 bin TL verecek!

PTT'den sosyal yardım parası almak isteyenlerin bu şartları karşılaması gerekecek. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın vermiş olduğu destek parasıyla ilgili güncel gelişmeler yaşanmakta. Aile Destek Programı kapsamında kaç TL ödeneceği bir süredir merak ediliyordu. Ailedeki bireylerin gelir durumuna göre değişmekle beraber toplam 15 bin TL'ye kadar ödeme alma imkanınız bulunmakta.

e-Devlet'ten Yardım İçin Başvurun!

e-Devlet, sosyal yardım ödemelerinin en çok yapıldığı yer olarak hafızalarda yer edindi. Bu nedenle sizler de internet üzerinden yapacağınız destek parası başvuruları için burayı tercih edebilirsiniz. Aile Destek Programı aramasını yaparak başvuruda bulunmanız daha iyi olacaktır. 

Ailelere 1250 TL Aylık Verilecek!

Gelir durumuna göre değişmekle birlikte en yüksek 1250 TL'lik aylık ödeme yapılıyor. 1 yıl içerisinde ise toplam 15 bin TL hesabınıza yatırılmış olacak. PTT üzerinden ödemenizi hızlıca çekebileceksiniz. Bunun için TC kimliğinizin gerektiğini de unutmayın. Sosyal yardım kapsamında devletin sağladığı imkanları değerlendirebilmek adına başvuru şartlarını da incelemeniz önerilir. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın resmi sitesinde yer alan verilere göre aşağıdaki ödemeler yapılacaktır:

Kişi başına düşen gelir 450 TL ve altı ise 1.250 TL
450 TL üzeri ─ 911,15 TL ve altı ise 1.100 TL
911,15 TL üzeri ─  1372,30 TL ve altı ise 950 TL
1372,30 TL üzeri ─  2.835,60 TL’den az ise 850 TL