Tüm dünyada artık adeta bir alışkanlık haline gelen navigasyon uygulaması can aldı. Sürücüler uyarılırken yanlış yön veren navigasyon için Yandex mi? Google Map mi?.... soruları da başladı.

İstanbul'un Renault Yetkili Servisi İstanbul'un Renault Yetkili Servisi

ABD'nin Kuzey Carolina Eyaleti'ne bağlı Hickory'de aracında navigasyonu takip eden bir adamın, yıkılmasına rağmen önünde uyarı levhası olmayan bir köprüden aşağı uçarak hayatını kaybettiği ortaya çıktı.

Navigasyonu takip ederek bir yolda ilerleyen ABD'de iki çocuk babası Phil Paxson 2013'te sular altında kalan bir köprüye çıktı ve navigasyonu takip ederken aşağıya uçtu. Bu arada yolda herhangi bir uyarı levhası ya da bariyer olmadığı da öğrenildi.

Navigasyona güvenip yolu takip eden Paxson, köprüden aşağıya düşerek hayatını kaybederken polisler, WSCOTV'ye yaptıkları açıklamada, Paxson'un saat 23.00'te köprüden uçtuğunu ama aracının sabah saat 9.45 sularında bulunduğunu duyurdular.

Yetkili Brian Black, "Birileri bu bölgeye bir tür bariyer veya barikat kurmalıydı. Burası özel mülk. Eyalet korumasında değil" açıklamasında bulunurken Otoyol Devriyesi daha önce yolun ve köprünün eyaletin yetkisi altında veya Hickory şehir sınırları içinde olmadığının altını çizdi.

Wonderful' Dad of 2 Found Dead in River after GPS Led to Broken Bridge on His Way Home

Haberi duyanlar ise navigasyon kullanımını tekrar sorguluyor...