Banka hesaplarına sızan 52 uygulamadaki virüs korku yarattı. İndirildikten sadec saniyeler sonrası banka hesaplarını boşaltan uygulamalar açıklandı. Telefonlardaki Zararlı Uygulamalar Hangileri? Hangi Uygulamalar Virüs Taşıyor? işte cevap...

Araştırmalar doğrultusunda son çıkarılan raporda 52 uygulamanın banka hesaplarına sızdığı ve zararlı linkler gönderdiği ortaya çıktı.

Milyonların indirdiği ve özellikle fotoğraf düzenleme amaçlı kullanılan programlarda görülen virüs için uyarı geçildi.

Telefonlardaki Zararlı Uygulamalar Hangileri? Hangi Uygulamalar Virüs Taşıyor?

52 uygulamanın zararlı yazılımla kaplandığı ortaya çıkarken ShiftDelete'den aktarılan bilgilere göre; Joker, Facestealer ve Coper içeren uygulamaların Play Store’dan kaldırıldığı açıklandı.

Telefonlardaki Zararlı Uygulamalar Hangileri? Hangi Uygulamalar Virüs Taşıyor?

Türkçede "Kelime ve Dimne" adıyla bilinen eserde dürüstlüğün simgesi Kelile ve yalanın simgesi Dimne sırasıyla hangi hay Türkçede "Kelime ve Dimne" adıyla bilinen eserde dürüstlüğün simgesi Kelile ve yalanın simgesi Dimne sırasıyla hangi hay

Ancak Play Store'da kaldırılmış olasalar da uygulamalar oldukça popüler ve artık ismi öğrenildiği için indirilmeye devam ediliyor. Dolayısıyla cihazınıza yüklemiş olma ihtimalimiz de oldukça yüksek.

Açıklanan tehlikeli uygulamalardan bazıları ise şunlar;

- Funny Keyboard

- Enjoy Message

- Unicc QR Scanner

- Vanilla Snap Camera

- Simple Note Scanner

- Premium SMS

- Universal PDF Scanner

- Blood Pressure Checker