Meteoroloji Genel Müdürlüğü yeni hava durumu tahmin raporu yayınlandı. Yeni hava durumu tahminlerine göre hafta başından itibaren Türkiye yeniden soğuk ve yağışlı hava sistemine girecek. Hatta bazı bölgelerde nisan ayında kar bile görülecek. Meteoroloji son hava durumu tahmin raporu ve detaylar haberimizde…

Meteoroloji Genel Müdürlüğü yeni haftalık tahmin raporu yayınlandı. Türkiye tam bahar havasına alışırken bu hafta yeniden soğuklar geri geliyor. Hatta Buz gibi hava hakim olacak bazı bölgelerde kar yağışı bile görülecek. Meteoroloji Genel Müdürlüğü 8 14 Nisan 2022 tarihleri arasında hava sıcaklıklarında hissedilir derecede bir düşüş olacağını bildirdi. Özellikle Pazartesi gününden itibaren Batı kesimlerden başlayarak ülke genelinde büyük bir düşüş yaşanacak ve sıcaklıklar mevsim normallerinin altına inecek.

TBMM Onay verdi: 10 bin TL kredi başvurusu başladı! EMEKLİLER alacak! TBMM Onay verdi: 10 bin TL kredi başvurusu başladı! EMEKLİLER alacak!

Bugün hava nasıl olacak 9 Nisan 2022

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre 9 Nisan 2022 cumartesi günü Marmara Bölgesi'nin doğusu, Akdeniz, ç Ege, İç Anadolu, Doğu Anadolu, Karadeniz Birgül Güneydoğu Anadolu'nun doğusu ile Samsun, Adıyaman çevreleri, Giresun ve Ordu, Rize Birgül Trabzon, Artvin illerinde sağanak yağış bekleniyor.

dikkat-soguk-havalar-geri-donuyor-hafta-basindan-itibaren-sicakliklar-12-derece-dusecek-3

Pazar gününe dikkat

Bahar ayları geldi derken pazar gününden itibaren ise soğuk ve yağışlı hava yeniden yurdu etkisi altına almaya hazırlanıyor. Yeni haftada Türkiye adeta soğuk havanın etkisine girecek ve günler boyunca devam edecek yağışlar ülke geneline yayılacak. Pazartesi günü itibariyle Balkanlar'dan giriş yapacak yeni soğuk hava dalgası ile birlikte şiddetli yağışların görüleceği tahmin ediliyor. Ayrıca bazı bölgelerde ise kar yağışı etkili olacak.

Sıcaklıklar 12 derece azalacak

Afyon Kocatepe Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Coğrafya Bölümü Öğretim Üyesi ve İklim Bilimci Dr. Okan Bozyurt, Türkiye'nin Önümüzdeki haftadan itibaren yeni bir soğuk hava dalgası etkisine gireceğini belirtirken özellikle Pazartesi gününden itibaren yurdun batı ve kuzeyinde sıcaklıkların 12 derece birden azalacağını ifade etti. Yüksek kesimlerde ise kar yağışının görülebileceğini belirten Bozyurt, Bugünden itibaren de sıcaklıkların kademeli derecede azalacağını söyledi.