Ramazan Bayramı için geri sayım devam ederken milyonlarca emekli bayram ikramiyesi için araştırmalarını sürdürüyor. Emekli vatandaşlar arama motorunda sık sık bayram ikramiyesi kaç lira olacak sorusuna yanıt arıyor. Gelen son dakika bilgisine göre emeklinin bayram ikramiyesi tutarı belli oldu. Bayram ikramiyesinin 2000 TL olması günden beri ancak hükümeti bu rakamı pahalı buldu. Emekli ikramiye zammı ve detaylar haberimizin devamında…

Ramazan Bayramı ikramiyesi kaç TL olacak? Milyonlarca emekli vatandaş günlerdir Bu sorunun yanıtını merak ediyor ve yapılacak zammı merakla bekliyordu. Ramazan ayının içerisinde yapılacak olan torba teklif ile bayramdan önce yasalaşması gereken bazı düzenlemeler hükümetin gündeminde. Bunlar arasında emeklinin Ramazan Bayramı ikramiyesi de bulunuyor. Tekliflerin bu hafta meclis gündemine gelmesi beklenirken alınan bilgiye göre Ramazan ikramiyesinin her gün otomatik olarak artırılması da teklifler içinde bulunuyor. Yani bu yol yasal düzenleme yapılacak ve bundan sonra emekli ikramiyeleri her yıl enflasyon oranında artacak.

ve-belli-oldu-ssk-bag-kur-emekli-sandigi-emeklisi-icin-bayram-ikramiyesi-netlesti-o-rakam-pahali-4

Ramazan ayı içinde yasalaşacak

TBMM plan ve bütçe Komisyonu son torba teklif üzerindeki çalışmalarını daha yeni tamamlamıştı. Ancak bazı bakanlıklar acil taleplerle gelince yeni bir torba teklif üzerinde çalışmalar başladı. Ramazan ayı içerisinde bazı düzenlemelerin yasalaşmasını isteyen hükümet, yeni torba teklif ile birlikte bu düzenlemeleri meclis gündemine getirmeye hazırlanıyor. Bakanlıklar kendileri için önemli ve acil durumda olan konuları TBMM plan ve bütçe komisyonuna iletti. Bu düzenlemeler arasında en ilgi çeken ise emekli ikramiyeleri oldu.

2000 lira yüksek bulundu

Emeklinin bayram ikramiyesi konusunda Maliye Bakanlığı ve AK Parti kurmayları yeni bir çalışmaya başladı. Emekliye verilecek Bayram ikramiyeleri için Bütçe maliyet hesabı yapılıyor. Bayram ikramiyesinin 2000 TL olması toplantılarda konuşulan konular arasındaydı. Ancak hükümet 2000 TL'yi maliyetli ve yüksek buldu. Bu nedenle Bayram ikramiyesine enflasyon oranında zam yapılması konusu gündeme geldi. Yani emeklinin bayram ikramiyesi Bu yıl 1500 TL olacak.

ve-belli-oldu-ssk-bag-kur-emekli-sandigi-emeklisi-icin-bayram-ikramiyesi-netlesti-o-rakam-pahali-3

Faiz Artışıyla Bankaların Mevduat Faizleri Yükseldi: Yatırımcılar İçin Yeni Fırsatlar! Faiz Artışıyla Bankaların Mevduat Faizleri Yükseldi: Yatırımcılar İçin Yeni Fırsatlar!

Her yıl enflasyon oranında artacak

Hükümet aynı zamanda emekliye verilen bayram ikramiyesi için yeni bir adım daha atıyor. Yeni torba yasa düzenlemesi ile birlikte emeklilerin Bayram ikramiyelerinin her yıl enflasyon oranında otomatik olarak artması planlanıyor. Bu ramazan ayında emeklinin bayram ikramiyesi enflasyon oranında artarsa 1100 lira olan ikramiyeler 1500 lira olacak. Yani Kurban Bayramı ile birlikte emeklilere toplamda 3000 TL ikramiye ödemesi yapılmış olacak.

Emekli bayram ikramiyesi ne zaman ödenecek?

Artık Ramazan Bayramı için geri sayım başlarken emekli bayram ikramiyesi ne zaman ödenecek sorusu da gündemde. Emeklinin bayram ikramiyesi ödemelerinin Ramazan ayının son haftasında yapılacağı tahmin ediliyor. Yani Bayramdan bir hafta önce ikramiyeler hesaplara geçecek. Bu yıl çok Yüksek ihtimalle de emekli ikramiyeleri Her bayram için 1500 TL ve toplamda 3000 TL olacak.