Doğalgaz faturası yüksek gelenlere Devletten müjde geldi!

Doğalgaz faturalarının 900 TL'lik kısmını Devlet karşılayacak. Başvuru yapan tüm aileler doğalgaz fatura desteğinden yararlanabilecek. Doğalgaz fatura desteği almak isteyen vatandaşlar e-Devlet üzerinden başvuru yapabiliyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık'tan doğalgaz fatura desteği ile ilgili son dakika açıklaması da geldi. 

Son dönemde yüksek faturalar vatandaşın geçim sıkıntısı yaşamasına yol açıyor. Asgari ücret ve maaş zamları gündemde olsa da enflasyon baskısı altında geçim sıkıntısı yaşayan ailelere müjdeli haber ise Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'ndan geldi! Bakan Derya Yanık, daha önce uygulamaya alınan elektrik fatura desteği gibi doğalgaz faturaları için de destek ödemesi yapılacağını Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan sonra açıklamıştı. Bu açıklamalar doğrultusunda doğalgaz fatura desteği için başvuru yapan ailelere ödemeler peyderpey gerçekleştiriliyor. Başvurular da halen devam ediyor. Peki doğalgaz fatura desteği için başvuru nasıl yapılır? Kimler doğalgaz fatura desteği alabilir? Doğalgaz faturalarının 900 TL'sini devlet ödüyor! Detaylar haberimizin devamında sizlerle...

DEVLETTEN DOĞALGAZ YARDIMI! EN AZ 900 TL ÖDENİYOR

Doğalgaz yardımı uzun süredir gündemdeki yerini koruyor. Doğalgaz faturalarının yüksek gelmesi ve özellikle önümüzdeki kış aylarında daha da artması beklenirken Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık konuyla ilgili açıklamalarda bulundu. 

Bakan Yanık, açıklamasında doğalgaz tüketim desteğinde ödemelerin başlayarak, ısıl haritaya göre destek tutarının yıllık 900 TL ila 2.500 TL arasında değişeceğini aktardı.

DOĞALGAZ FATURA YARDIMI

TBMM Onay verdi: 10 bin TL kredi başvurusu başladı! EMEKLİLER alacak! TBMM Onay verdi: 10 bin TL kredi başvurusu başladı! EMEKLİLER alacak!

Doğalgaz fatura yardımı ile ilgili olarak başvurular daha önceden başlamıştı. E-Devlet üzerinden başvuru yapan ve yardım için gerekli şartları taşıyan vatandaşlar kategorik olarak destek ödemesinden yararlanabilecek. Her haneye doğalgaz fatura desteği sağlanacak.

DOĞALGAZ FATURA DESTEĞİ İÇİN BAŞVURU NASIL YAPILIR?

Doğalgaz fatura desteği için başvurular E-Devlet üzerinden alınıyor. E-Devlet şifreniz ile giriş yaptıktan sonra Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nı aratıp çıkan ekranda "Sosyal Yardım Başvuru" ekranına ulaşmanız gerekiyor. Sonrasında karşınıza çıkan formda açıklama kısmına "Doğalgaz fatura desteğinden yararlanmak istiyorum." notuyla başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

Doğalgaz fatura desteği onaylandıktan sonra nakit olarak ödeme yapılmamakta olup doğalgaz faturanızı ödemek için PTT şubelerine gittiğinizde TC Kimlik bilgilerinizi paylaşarak faturanızın bir kısmının Devlet tarafından karşılandığını görebilirsiniz.

Doğalgaz yardımı için başvurular ayrıca ikamet ettiğiniz il-ilçede bulunan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları aracılığıyla da yapılabilmektedir.