Yeni yılla birlikte elektriğe ve doğalgaza yapılan zamlar sonrası vatandaşlar yüksek tutarlı faturalara tepki gösteriyordu.

Son dakika müjdesi Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan geldi! Elektrik ve doğalgaz fatura desteği için başvuru ekranı yeniden açıldı. 2023 Ocak ayı itibariyle zamlı doğalgaz ve elektrik faturalarına karşı devletten destek müjdesi...

Vatandaşlar 2023 Ocak ayı itibariyle yüksek tutarda gelen elektrik ve doğalgaz faturalarına tepki gösterirken müjde Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından verildi! Yeni yılla birlikte devam eden hayat pahalılığı ve enflasyon sorunu nedeniyle zor bir dönemden geçilirken dar gelirli hanelere, doğalgaz ve elektrik fatura desteği verilecek. Şimdi vatandaşlar elektrik ve doğalgaz fatura desteği için başvuruların nasıl ve nereye yapılacağını, fatura desteğinin şartlarının ne olduğunu araştırıyorlar. 2023 Ocak ayı itibariyle başvuran tüm vatandaşlara Doğalgaz ve Elektrik faturası desteğinin tüm detayları haberimizin devamında sizlerle...

Doğalgaz Fatura Yardımı

Geçmiş yıllardan bu yana dar gelirli ve belirli şartları taşıyan hanelere, elektrik faturaları için sağlanan destek, doğalgaz faturaları için veriliyor. Halihazırda Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları, Valilikler, Kaymakamlıklar ve ilgili kurumlar bünyesinde yakacak ve kömür yardımı yapılırken bu yardımların kapsamına doğalgaz da dahil edildi. Doğalgaz fatura desteğinden yararlanabilmek için en önemli şart ihtiyaç sahibi olmaktır. İhtiyaç sahipliğini kanıtlayan ve dar gelire sahip olan vatandaşlar, doğalgaz faturaları için Devlet desteğinden yararlanabilecekler.

Aygaz, Milangaz, İpragaz Tüp Fiyatları 20 Mart 2023 Aygaz, Milangaz, İpragaz Tüp Fiyatları 20 Mart 2023

Nasıl Başvuru Yapılır?

Doğalgaz fatura desteği için başvurular E-Devlet platformu üzerinden gerçekleştirilecek. E-Devlet üyeliğinize T.C. Kimlik numaranız ve PTT şubelerinden alabileceğiniz E-Devlet şifreniz ile giriş yaparak başvuru yapabilirsiniz. Başvuruları olumlu sonuçlananlara fatura destekleri PTT Kartları üzerinden verilecek. Doğalgaz faturalarının PTT'ye ibraz edilmesi gerekecek. 

Doğalgaz fatura desteğine başvurular E-Devlet üzerinden online olarak yapılabileceği gibi Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına müracaat ederek de gerçekleştirilebilecek.

2023 Doğalgaz Desteği Ne Kadar?

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı doğalgaz fatura desteğinin tutarı 450 TL-1150 TL arasında değişecek. Hanelerdeki kişi sayısına ve Doğalgaz tüketim miktarına göre değişkenlik gösterecek tutarlarda devlet desteği doğalgaz faturalarında büyük indirim sunmuş olacka.

Elektrik Fatura Desteği Başvurusu

Yeni başlatılan doğalgaz fatura desteğinin aksine uzunca bir süredir Devletten ihtiyaç sahibi ailelere elektrik faturası desteği sunulmaktadır. kW/h kullanım miktarına ve aile içindeki birey sayısına göre değişkenlik gösteren destek tutarları, elektrik faturalarının kısmen veya tamamen devlet tarafından ödenmesi anlamına gelmektedir. Elektrik fatura desteği için başvurular Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları aracılığıyla devam etmektedir.