Sağlıkçılara karşı başlayan engellemede fenalaşan polise eylemdeki sağlıkçılar müdahale edince ortaya çıkan tablo Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'ya gönderildi.

Konya'da Doktor Ekrem Karakaya'nın hastanede görevi başındayken katledilmesinin ardından hekimler 2 gün sürecek greve başladılar ancak "sağlıkta şiddete alışmayacağız, sessiz kalmayacağız" sloganları atan kitleye polis müdahale etti.

Doktor Karakaya'nın ölümü büyük tepkilerle halen gündemdeki yerini korurken sağlıkçılar da İstanbul'da toplanarak grev yapmaya başladı.

Türk Tabipleri Birliği tarafından yapılan açıklamada, ''Dr. Ekrem Karakaya Görevi Başında Katledildi! Öfkeliyiz! Şiddete karşı 7-8 Temmuz'da görevdeyiz'' diyerek Türkiye genelinde yapılacak grevi duyurdular.

"Yaşamak, yaşatmak istiyoruz. Neden hep biz öldürülüyoruz?" diye soran doktorlara ise polis müdahalesi başlamıştı ki ortaya çok ilginç bir tablo daha çıktı.

Yok Böyle Soygun! Müzeler Soyluyor! Sosyal Medya "Moğol İstilası Bu Kadar Zarar Vermedi" Sözleri İle Yankılandı! Yok Böyle Soygun! Müzeler Soyluyor! Sosyal Medya "Moğol İstilası Bu Kadar Zarar Vermedi" Sözleri İle Yankılandı!

Olay yerinde fenalaşan polis memuruna yine olay yerinde eylem yapan sağlık çalışanların müdahale ettiği görüntüler "utanç tablosu" denilerek Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'ya gönderildi.