Dolar kuru açıklamalarıyla her zaman gündem yaratan ünlü ekonomist Selçuk Geçer o tarihte dolar kuru 28 TL olacak diyerek, kafaları karıştırdı.

Döviz büroları tıklım tıklım... Dolar kahini yine yaptı yapacağını! Dolar o tarihte 28 TL olacak dedi! Son açıklaması ile Selçuk Geçer tüm ilgilerin odak noktası haline gelmiştir.2022 yılı sonu için açıklama yapmıştır. Bu açıklama dolar kullanıcıları tarafından büyük bir önem taşımaktadır.

Sene sonu tahmini ile dudak uçuklatan uzman, bekleyip göreceğiz diyerek konuşmasını sürdürmüştür. Geçer’in tahinlerinin çoğunun çıkıyor olması yeni yapılan açıklamalarının da heyecanla beklenmesine sebep oluyor. 

Dolar Sene Sonu Ne Kadar Olur

Birikimlerin korunması için yapılan Kur Korumalı Mevduat kararı ile bütçedeki açık 75 milyar daha artınca elbette dolar değer artışı da büyük hız kazanmaya devam etmiştir. Tüm sebepler piyasada var olan ürün fiyatlarına, oradan da tüketicinin cebine yansımıştır.

Üretici Hayvancılık Resmen Bitti Dedi! Kırmızı Et Bu Gidişle 250 TL'yi Bulabilir Üretici Hayvancılık Resmen Bitti Dedi! Kırmızı Et Bu Gidişle 250 TL'yi Bulabilir

Hızla fakirleşen bir ülkede bu dolar artışını normal karşılamaktan başka bir şey ne yazık ki elimizden gelmemektedir. Doların bu seyir ile 2022 yılı sonu ve 2023 yılı başında 28 lirayı görmesi beklenmektedir. Bunun gündelik yaşamı ve mutfakları çok etkileyeceği tahmin edilmektedir. Bunun için vatandaşların hazırlıklı olması konusunda da ekonomistler uyarılarda bulunuyor.

ilan365.net özel haber