Dolardan gelen rekor haberiyle birlikte "1 dolar kaç TL oldu" sorusu soruldu. TCMB faiz kararının hemen ardından yaşanan bu artış gündemdeki yerini koruyor. 1 dolar 18,83 TL'yi test etti. Dolar daha fazla yükselecek mi?

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın dün açıklamış olduğu faiz kararı ile birlikte Dolar/TL paritesi oldukça hareketlenmeye başlamıştı. Bu gelişme neticesinde doların kaç TL olacağı merak ediliyordu. Güne de yükselişle başlayan dolar, dikkatleri üzerine çekti. 1 doların daha önce hiç bu kadar yükseldiği görülmedi. Kırılan rekorla birlikte dolar fiyatında ani bir tepkime yaşandı.

1100 TL Bayram İkramiyesine Rekor Zam Geldi! Toplamda 4000 TL Emekli İkramiyesi Ödenecek! 1100 TL Bayram İkramiyesine Rekor Zam Geldi! Toplamda 4000 TL Emekli İkramiyesi Ödenecek!

1 Dolar Kaç TL Oldu?

1 doların 18,83 TL seviyesini test etmesiyle birlikte ekonomistler yaşanan gelişmeyi anlık olarak takip etti. Öte yandan vatandaşlar ve işini dövize bağlı şekilde gerçekleştirmekte olan insanların da doların yükselişine dikkat ettiği belirtiliyor. Dolar fiyatının bir anda yükselmesi anlık olarak gündem oldu.

18,80 TL Seviyelerine Düştü

Anlık olarak 18,83 TL'yi test eden dolar, birkaç kuruş düşüş yaşadı. Hali hazırda kırdığı rekora yakın bir seviyede bulunuyor. TCMB'nin faiz kararının ertesi günü yaşanan artışla birlikte ekonomistlerin yorumları doların tekrardan rekor tazeleyebileceği yönünde.