Dolar TL paritesindeki hızlı yükseliş, rekor niteliğinde oldu. Çünkü Dolar, bir süredir 19 TL'nin üzerinde seyretmiyordu. Şimdi ise Dolar'dan rekor bir artış meydana geldi. Peki Dolar kaç TL'ye ulaşarak rekor kırdı? İşte detaylar...

Dolar fiyatının bir süredir 18 TL bandında dolaştığı biliniyor. Bugün grafiklerdeki ani artışla beraber Dolar/TL paritesinde rekore bir seviyeye ulaştığı görüldü. Peki Dolar şu an kaç TL'den işlem görmektedir? Güncel bilglerle beraber Dolar ve Euro fiyatlarını sizlerle paylaşıyoruz.

Dolar 19,39 ile Rekor Tazeledi!

Dolar, bu sabah saatlerinde bir anda yükseldi ve 19,39 TL'ye kadar ulaştı. Sonrasında ise düşmeye başladı ve aktif olarak 18,97 seviyelerinden işlem görmeye devam ediyor. Döviz kurundaki bu yükseliş bir işaret mi yoksa anlık bir fiyat artışı mı meydana geldi sorular peşi sıra geliyor.

Akbank Hesabı Olanlar İçin Son Dakika: 10.000 TL Bankamatik Kartınıza Ödeme! Akbank Hesabı Olanlar İçin Son Dakika: 10.000 TL Bankamatik Kartınıza Ödeme!

Merkez Bankası Müdahale Edecek mi?

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası'nın Dolar fiyatına ve genel olarak döviz kuruna yönelik yeni bir adım atıp atmayacağı merak ediliyor. Bir süredir Kur Korumalı Faiz Programı ile önemli bir hamleye imza attığı konuşulmakta. Bu da döviz kurundaki ani yükselişlerin önüne geçmişti. Türk Lirası'nın değer kaybedip kaybetmeyeceği ve uzmanların bu konu hakkında nasıl bir değerlendirme yapacağını yakın zamanda öğreneceğiz. Piyasalardaki arz talep dengesine göre TL ve Dolar'ın değer kazanma sürecinde değişim meydana geliyor.