Konya Şehir Hastanesi'nde çalışan doktor Ekrem Karakaya'nın görevi başında öldürülmesi tartışılmaya devam ederken aynı hastanede ilginç bir ölüm daha yaşandı.

İş insanı Erol Sabancı'ya 'yalancı' tanıklık şikayeti İş insanı Erol Sabancı'ya 'yalancı' tanıklık şikayeti

Ekrem Karakaya'nın ölümünden sadece 6 gün sonra, Konya Şehir Hastanesi'nde MS hastası olan A. S. isimli polis memurunun hastane otoparkında cansız bedeni bulundu

Dikkat çeken ölümde A. S.'nin ölüm sebebinin intihar mı yoksa cinayet mi olduğunun bilinmemesi ve başhekimlik tarafından hastane çalışanlarına basına demeç verilmemesi konusunda sıkı talimat verilmesi dikkat çekti.

Dr. Ekrem Karakaya, 5 Temmuz'da Konya Şehir Hastanesi'nde görevi başında silahlı saldırı sonucu yaşamını yitirmişti ve saldorgan Hacı Mehmet Akçay'ın kalp ameliyatı olan annesinin ölümünden Ekrem Karakaya'yı sorumlu tutarak tabancayla vurduğu bilgisi paylaşılmıştı.

EKREM KARAKAYA KİMDİR? Öldürülen Doktor Ekrem Karakaya kaç yaşındaydı, nereli? Ekrem Karakaya neden ve nasıl öldü? - EN SON HABERLER -

Olay sonrası jet hızıyla gelen yayın yasağının gerekçesini, Konya İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Koç’un kardeşi Halil Koç’un Hakim ve Savcılar Kurulu 1. Daire Başkanı olmasına bağlıyorlardı ki Ekrem Karakaya’nın ölümü sonrası şimdi de Konya Şehir Hastanesi yeni bir ölüm haberi geldi.

11 Temmuz 2022 tarihinde, Nevşehir Kozaklı İlçe Emniyet Müdürlüğü kadrosunda görevli MS hastası olan 40 yaşındaki A. S. adlı polis memurunun, tedavi olmak için Konya Şehir Hastanesi'ne gittiği ve nöroloji servisinde tedavisine başlanırken saat 15.00 sıralarında sigara içeceğini söyleyerek odasından ayrıldığı açıklandı.

Kayıp sonrası ise güvenlik görevlileri, kamera görüntülerini inceleyince A. S.'nin en son hastane otoparkına indiği ve kameralara tekrar yansımadığı tespit edildi ve otoparka inen güvenlik görevlileri, polis memurunun araba içerisinde hareketsiz şekilde buldu. İlk müdahale için gelen sağlık görevlileri, polis memurunun başından vurulduğunu ve hayatını kaybettiğini tespit ettiler.