Sosyal yardımlara gelen yeni zamlarla birlikte dul yetim aylığı ödemeleri de arttı. 2023 yılında dul yetim aylığı kaç TL oldu? Vatandaşlara bu sene daha fazla ödeme yapılacak. İşte son zamla birlikte dul yetim aylığı güncel ödemeleri...

Dul yetim aylığı, ihtiyaç sahiplerine ve şartları karşılayanlara veriliyor. Dul yetim ödemelerindeki son durum ve dahası dikkat çekmekte. Peki 2023 yılında emekli maaşına gelen zam sonrasında dul yetim aylıklarında da yeni bir zam yapıldı mı? Bu sorunun yanıtı sonunda verildi. Aileleriyle birlikte milyonları yakından ilgilendirecek bu ödemede son durum açıklanıyor.

Dul Yetim Aylığı Kaç TL Oldu?

Dul yetim aylığı, gelen son açıklama ile birlikte 4125 TL'ye ulaştı. Bu gelişme sonrasında ödemelere dair güncel bilgiler de aktarıldı. Üst limit olan 4125 TL'nin yanı sıra maaşın da %75'ini kapsıyor. %50 üzerinden maaş alacaklar 2750 TL ödeme alırken %25 üzerinden maaş alanlar ise 1375 TL maaş alacak. 2023 yılındaki zamla birlikte Ocak ayında sosyal yardım yapılacak vatandaşlara ödenecek tutarlar resmi olarak belirlendi.

Ziraat Bankası Emekli Maaşlarını Kendi Bankasından Alanlara 100.000 TL Net Ödeme Yapacağını Duyurdu! Ziraat Bankası Emekli Maaşlarını Kendi Bankasından Alanlara 100.000 TL Net Ödeme Yapacağını Duyurdu!

2023'te Sosyal Yardımlara Zam!

2023 yılında emekli, asgari ücretli ve memura gelen zammın yanı sıra sosyal destekler de zamlandı. Sosyal yardım ödemesi alan vatandaşlar bu durumu olumlu karşıladı. 65 yaş aylığı, SED ödemeleri, doğalgaz desteği, dul yetim aylığı ve evde bakım maaşı gibi pek çok sosyal yardım türündeki ödemeler arttı.